שאלות ותשובות על מילוי קמטים

שאלות ותשובות על מילוי קמטים


אילו סוגים של מילוי קמטים קיימים?
חומרי המילוי מתחלקים לשלושה סוגים עיקריים: חומרים אוטולוגיים, חומרים ביולוגיים וחומרים סינתטיים, כאשר הבחירה בשימוש בכל חומר מושפעת בעיקר בקמטים אותם תרצו למלא. השומן לדוגמה ששייך למשפחת החומרים האוטולוגיים נועד בדרך כלל למילוי של אזורים גדולים כדומת השקעים שנוצרים ליד עצמות הלחיים. אפשר למלא בשומן גם את השפתיים, שקעים באזור הסנטר ושקעים מתחת לעיניים. הקלוגן ששייך למשפחת החומרים הביולוגיים מומלץ לשימוש במילוי סדקים קטנים. פולימר חומצת חלב ששייך גם הוא לאותה משפחה יעיל לשימוש באזור הלחיים ובאזורים הסובלים מדלדול של רקמת השומן. החומרים הסינתטיים מומלצים לשימוש בחריצים, קמטים ושקעים קטנים. ניתן למלא איתם גם את השפתיים.

מה הוא אורך הטיפול?
אורך הטיפול הוא כחצי שעה, כאשר זמן הטיפול משתנה בהתאם למספר הקמטים שתרצו למלא ולעומק שלהם. על כל טיפול, בדרך כלל, יש צורך לחזור לאחר חודש ויש טיפולים שצריך לחזור עליהם גם בפעם השלישית.

מאיזה גיל אפשר לעבור טיפול מילוי קמטים?
לטיפול מילוי קמטים אין הגבלת גיל, כאשר בישראל רוב המטופלים הם בני חמישים ומעלה. ההמלצה של הפלסטיקאים להתחיל בטיפול מוקדם ככל הניתן, מכיוון שאז הקמטים פחות עמוקים ויותר קלים למילוי.

האם ישנן בדיקות שצריך לעשות לפני הטיפול?
בחלק מהחומרים הביולוגיים כדוגמת הקלוגן יש צורך לבצע בדיקה מוקדמת שתשלול אפשרות של אלרגיה לחומר.

האם הטיפול הוא בהרדמה?
הטיפול יכול להתבצע ללא ההרדמה, אבל באזורים רגישים כדוגמת השפתיים או הקמטים שליד האף, מומלץ לעבור הרדמה מקומית לפני הטיפול. הרדמה מקומית זו דומה מאוד להרדמה אצל רופא השיניים.

מה הסיבוך השכיח ביותר בטיפול מילוי קמטים?
הסיבוכים במקרים של זריקות מילוי קמטים הם נדירים. הסיבוך המוכר ביותר הוא זיהום או אלרגיה, אבל שוב, מדובר במקרים נדירים ביותר. במקרה של הזרקת חומרים סינתטיים, הבעיה העיקרית היא שמדובר מצב בלתי הפיך, כלומר אם לא תהיו מרוצים מהתוצאות לא תוכלו לשנות אותן וזה דבר שרצוי מאוד לקחת בחשבון בבחירת חומר המילוי.

האם יש צורך לחזור על הטיפול?
זהו אחד החסרונות הגדולים ביותר של הטיפול, במילוי קמטים בחומרים טבעיים יש צורך לחזור על הטיפול אחד לכמה חודשים או שנים, בהתאם לסוג החומר. כל החומרים הביולוגיים או הטבעיים נספגים בגוף בשלב זה או אחר. החדשות הטובות הן שמדובר בספיגה הדרגתית, כך שהיא אינה בולטת לעין.

איך אני ארגיש לאחר הטיפול?
במהלך הטיפול מרגישים מעט כאב מהזריקות ולאחריו יש תחושה לפעמים של צריבה או עקצוץ, אבל מדובר בתופעות שחולפות דיי מהר, כמו גם הנפיחות המקומית והאדמומיות. אפשר לומר שתוך 24 שעות אתם תרגישו מצוין.

מתי יורדת הנפיחות והאדמומיות עוברת?
בטיפולים שבהם מוזרק לפנים חומר ביולוגי הנפיחות והאדמומיות עוברות תוך 24 שעות. בטיפולים שבהם מוזרק שומן לאזור הפנים ישנם גם שטפי דם ובצקות שעוברים בין שבוע לשבועיים.

מתי רואים את התוצאות של הטיפול?
התוצאות של הטיפול נראות בדרך כלל מיד לאחר הטיפול, כאשר לאחר 24 שעות המראה הופך למושלם.

האם אפשר לתקן את התוצאות של הטיפול?
מכיוון שחומרים ביולוגיים ואוטולוגיים הם חומרים שנספגים בגוף, גם אם חלילה אתם לא מרוצים מהמראה, אתם יודעים שתוך שנה, פחות או יותר, אתם חוזרים למראה הקודם שלכם. במקרה של שימוש בחומרים סינתטיים אי אפשר לתקן את התוצאות של הטיפול והן נשארות איתכם לתמיד.