שאלות ותשובות על פילינג

שאלות ותשובות על פילינג


אילו סוגי פילינג קיימים?

כאשר אנחנו מדברים על פילינג כימי, אנחנו בעצם מדברים על שלושה רבדים שונים של פילינג: פילינג שטחי, פילינג בינוני וכמובן פילינג עמוק. כאשר הפלסטיקאים טוענים שככל שהפילינג יהיה עמוק יותר, כך גם התוצאות שלו יהיו טובות יותר, אבל חשוב לזכור שעומק הפילינג לא משפיע רק על התוצאות, אלא גם מגביר את האפשרות לסיבוכים. כאשר אנחנו עושים פילינג כימי, אנחנו בעצם עושים כוויות על העור שלנו, כדי שהוא יתקלף ויצמח מחדש. ישנה גם אפשרות לעשות פילינג באמצעות לייזר, שיוף עם חול, שיוף עם אבן יהלום ומחט חשמלית, כאשר לכולם מטרה אחת ויחידה הורדת שכבות העור החיצוניות.

מה הוא אורך הטיפול?

פילינג כימי עמוק אורך כשעה, כאשר במהלך הטיפול הרופא עובר פעמיים על הפנים לכל הפחות. לאחר הטיפול מקובל להשאיר את המטופל להשגחה של מספר שעות. בפילינג הבינוני אורך הטיפול מושפע מעומק הטיפול ומהריכוזיות של החומר, כאשר ככל שמשתמשים בחומר בעל ריכוז גבוה יותר, הטיפול מצריך עבודה עדינה וזהירה המשפיעה כמובן על זמן הטיפול. פילינג שטחי הנעשה בדרך כלל באמצעות חומצות פירות, או חומצות אלפא הידרוקסי, או חומצה פירובית וכדומה אפשר לעשות גם אצל קוסמטיקאית מומחית וגם אצל רופא עור, ומשך הטיפול הוא הרבה יותר קצר.

מאיזה גיל אפשר לעבור פילינג כימי?

השאלה בנוגע לגיל קשורה יותר למראה הפנים ולעומק הקמטים, כאשר הגיל ההתחלתי הוא בדרך כלל 45, אבל אנשים שסבלו מפצעי אקנה שהותירו צלקות, אנשים שסובלים מפיגמנטציה על הפנים, או כתמים בעור יכולים לעבור את הטיפול בגיל צעיר יותר. בכל מקרה הטיפול אינו מיועד לבני העשרה גם אם הם סובלים מהבעיות ש ציינו לעיל.

אלו בדיקות צריך לעשות לפני הפילינג הכימי?

הבדיקה החשובה ביותר לפני הפילינג היא בדיקה אצל רופא עור, מכיוון שיש סוגי עור שנוטים יותר לפיגמנטציה או להצטלקות, חשוב שרופא העור יחליט האם העור מתאים לסוג כזה של פילינג, במיוחד כאשר מדובר על פילינג בינוני או עמוק, גם בעלי עור שמן ובעלי עור כהה אינם מתאימים לפילינג כימי עמוק או בינוני, אלא רק לקל ושטחי. מטופלים שרוצים לעבור פילינג עמוק באמצעות החומר "פנול" יצטרכו לעבור בדיקת לב מכיוון שפנול במינון גבוה עשוי לגרום לתופעה של הפרעות בקצב הלב. כמו כן, הרופא יוודא את תקינות פעולת הכליות.

האם הפילינג מתבצע בהרדמה?

הפילינג הבינוני והעמוק נעשה באמצעות הרדמה, מכיוון שמדובר בתהליך כואב. בדרך כלל מדובר על הרדמה מלאה יחד עם הרדמה מקומית של הפנים, אפשר לעשות את הפילינג העמוק ללא הרדמה מלאה, אבל הדבר אינו מומלץ מכיוון שההרדמה המקומית והטיפול הם כואבים. כדי לבצע פילינג עמוק אתם זקוקים לחדר ניתוח עם ציוד מלא, הנמצאים בבתי חולים ובקליניקות של הרופאים, אי אפשר לבצע פילינג עמוק בלעדיהם.

מה הסיבוך השכיח ביותר בטיפול פילינג כימי?

הסיבוך השכיח ביותר הוא נפיחות בפנים יומיים לאחר הטיפול, כאשר הפנים הופכות לפני ירח. כמו כן הפנים הופכות לאדומות מאוד. תהליך הריפוי של עור הפנים נמשך עד 16 ימים וצריך להקפיד שלכל אורך הריפוי הפנים שלכם יהיו מרוחות בווזלין. עם התקדמות הריפוי מופיע יובש של העור וגרד והפנים מקבלות גוון ורוד, בשלב זה הרופא יעניק לכם טיפול בעור, בדרך כלל של משחות המכילות סטרואידים, אשר תפקידן למנוע פיגמנטציה בעור. לאחר מכן עוברים לטיפול בחומרים המסלקים פיגמנטים לתקופה של מספר חודשים. בתקופת הריפוי חשוב להקפיד לבצע במדויק את הוראות הרופא כדי להקטין את הסיבוכים האפשריים.

האם יש צורך לשהות בבית לאחר הטיפול?

בימים הראשונים תצטרכו להישאר בבית מכיוון שהפנים שלכם יהיו אדומים ונפוחים והשכבה החיצונית של הפנים תראה כמו גלד. בהמשך אמנם הפנים ימשיכו להיות אדומות, אבל לאחר כשבוע עד עשרה ימים תוכלו לכסות אותם באמצעות מייק-אפ, כמובן בהתאם להנחיות הרופא המטפל. כאשר יוצאים מהבית חשוב להימנע ככל האפשר מחשיפה לשמש ולהקפיד להשתמש במסנני קרינה, כדי שלא יופיעו כתמי פיגמנטציה על הפנים.

מה הוא תהליך ההחלמה לאחר הטיפול?

תהליך ההחלמה לאחר פיליניג כימי עמוק מחולק למספר שלבים, בשלב הראשון שאורך כיומיים, הפנים מתנפחות מאוד ומקבלות צבע אדמדם. בשלב השני השכבה החיצונית מגלידה, העור מתקלף וישנן הפרשות נוזלים מהפנים. אפשר לעשות קומפרסים של מים פיזיולוגיים במהלך היום כדי להרגיע את העור ולייבש אותו, לאחר מכן צריך שוב למרוח את העור בווזלין. ככל הריפוי מתקדם העור מתייבש יותר ומרגישים גרד, בשלב זה אפשר להקל על התחושה באמצעות קרם לחות שאינו מכיל אלכוהול.

איך אני ארגיש לאחר הטיפול?

ההרגשה לאחר הטיפול היא מעט לא נעימה של פנים מתוחות ויבשות, אבל היא חולפת כעבור מספר ימים בעזרת הווזלין והקרמים השונים.

ממה אני צריך להיזהר לאחר הטיפול?

הסכנה הגדולה ביותר היא השמש וחשוב להקפיד לאחר הטיפול לא לצאת בשעות החמות מהבית, למרוח שוב ושוב מקדמי הגנה ולחבוש כובע רחב שוליים. כפי שציינו קודם לכן, חשוב להקפיד למלא את הוראות הרופא בקפידה ולא לדלג על אף משחה או קרם הניתן לכם, כדי שתהליך הריפוי יעבור בצורה הקלה ביותר וללא סיבוכים וכמובן גם כדי שהתוצאות יהיו מושלמות.

מתי יורדת הרגישות?

הרגישות הראשונית עוברת לאחר כשלושה ימים. החזרה לעבודה נעשית בדרך כלל לאחר שבועיים עד חודש.

מתי רואים את התוצאות של הטיפול?

בטיפול פילינג עמוק אפשר לראות תוצאות לאחר חודש ולפעמים לאחר מספר חודשים. התוצאה של הפילינג הכימי העמוק נשמרת לתמיד, אבל לפעמים, עם חלוף השנים, יכולים להופיע קמטים חדשים.