הגדלת שפתיים

הגדלת שפתיים

אפשר להגדיל שפתיים באמצעות הזרקות קולגן, או בשיטה טבעית בעזרת תרגילי פנים, וגם בעזרת איפור. במדריך זה נבחון את כל השיטות והדרכים היעילות ביותר להגדלת והבלטת שפתיים.

מועמדות מתאימות לטיפול

נשים רבות רוצות שפתיים מלאות יותר, חושניות יותר ובשרניות יותר. שפתיים בעלות מראה כזה נחשבות יפות ומושכות יותר ומבחינה אסתטית טהורה הן אכן כאלו. טיפולי הגדלת שפתיים מאפשרים כיום בפועל לנשים אלו ואחרות לקבל את השפתיים שתמיד חלמו עליהן, זאת בהליך פשוט ומהיר שאינו כולל ניתוח מורכב. התחום הזה יכול להיקרא מילוי שפתיים, עיבוי שפתיים וכדומה, אך בסופו של דבר התוצאה דומה והיא שפתיים גדולות ומרשימות יותר – כמובן שישנן כמה שיטות להגיע לתוצאה זו.

טיפולי הגדלת שפתיים יכולים לשרת קהל לקוחות שניתן לחלק לשניים, נשים מעל גיל 18 אך עדיין צעירות שיש להן שפתיים דקות והן רוצות לעבות ולהגדיל אותן ומצד שני נשים מבוגרות שתהליכי ההזדקנות בפנים כבר החלו להיראות, בעיקר איבוד שומן ברקמות הפנים כגון לחיים ושפתיים, והן רוצות לשחזר את המראה הצעיר והמלא שהיה להן בשנים עברו.

כמו כן, חשוב לציין ולהבין כי טיפולי הגדלת שפתיים כוללים לרוב הזרקה של חומרי מילוי ועיבוי שיכולים להיות זמניים או קבועים. מטופלות יבחרו במקרים רבים מאוד את האפשרות הזמנית כי היא הפיכה ובמידה שהן לא תהיינה מרוצות מהתוצאות, בתוך כמה חודשים עד שנה השפתיים יחזרו למצבן הקודם. כך שיש לקחת את הנקודה הזו לתשומת הלב לגבי מועמדות להליך הגדלת שפתיים והתאמה לסוג הטיפול הספציפי.

הגדלת השפתיים בעזרת חומרים טבעיים-זמניים

שיטה מקובלת ופופולארית מאוד של טיפולי הגדלת שפתיים היא הזרקה של חומרים ביולוגיים טבעיים שמספקים תוצאה זמנית. מבחינת טווח הזמנים בהם השפתיים מלאות יותר לאחר ההזרקה, כיום מדובר על חצי שנה עד שנה שבהן ניתן לראות את התוצאות – כאשר לאחר שנה החומרים נספגים במלואם לגוף וההשפעה הוויזואלית נעלמת כליל.

על פי רוב, החומרים הביולוגיים האלו שדומים במהותם לחומרים קיימים בגוף (למשל החלבון החשוב לגמישות העור ולרקמות השונות, קולגן), מתבססים על חומצה היאלורנית. החומרים מוזרקים בכמות קטנה מאוד ובפריסה רחבה על השפתיים, הם נספגים ברקמות השפתיים ומעבות אותן, מגדילות של נפחן ואת המראה הכללי שלהן.

בגלל זמניות הטיפולים מבחינת שמירה על התוצאות, יש לבצע שוב הליך הגדלת שפתיים בכל שנה ולעיתים אף פעמיים בשנה כדי לשמור על התוצאות. ההפיכות של ההליך היא גם יתרון וגם חיסרון, תלוי בכל מטופלת בפני עצמה ובמצב הספציפי.

הגדלת שפתיים עם חומרים קבועים

ההליך עצמו מבחינת שימוש בחומרים קבועים דומה מאוד לזה שעושה שימוש בחומרים ביולוגיים, הכל מבוצע בהזרקה. החומרים הנפוצים ביותר כיום הם הסיליקון הנוזלי שהוא המוביל וביו-אלקמיד, התוצאה בשני המקרים קבועה למשך כל השנים באופן כללי ושתי השיטות נחשבות בטוחות למדי.

הסיליקון שנמצא בשימוש כיום לצורך הגדלת שפתיים הוא בטוח משמעותית לעומת המצב בעבר, הוא עומד בתקינה ובפיקוח של משרד הבריאות והיקף הסיבוכים מניתוחים אלו קטן מאוד. המנתח מזריק לשפתיים כמות מזערית של סיליקון בפריסה רחבה והחומר תקבע בשפתיים באופן סימטרי ומרשים לכדי שפתיים מלאות, מפוסלות ויפות במיוחד. ביו-אלקמיד הוא גם חומר קבוע והוא יוצר מעין שתל זעיר בתוך רקמת השפתיים.

הגדלה בעזרת הזרקות שומן

הליך אפשרי אך פחות נפוץ, בעיקר כי הוא מסובך ויקר יותר, עבור הגדלת שפתיים הוא הזרקה של שומן אל השפתיים. את השומן הזה המנתח אוסף מאזורים אחרים ופחות גלויים בגוף המטופלת, לאחר מכן מזריקים אותו בצורה קטנה ומדויקת על השפתיים ובכך שומרים על מראה תפוח ומלא.