טיפולי פנים

טיפולי פנים

הטיפול השגרתי בעור הפנים מתחיל אצל רובינו כבר מגיל צעיר - כולנו כבר מודעים לחשיבות הרבה של מריחת קרם פנים המותאם לסוג העור בבוקר ובלילה. מכיוון שארצנו התברכה באור השמש ברוב ימות השנה, חשוב להשתמש בקרם פנים בעל מקדם הגנה גם בימים החורפיים יותר.

בנוסף למריחה קבועה של קרם פנים איכותי בבוקר ובלילה, הטיפול הביתי בפנים צריך לכלול ניקוי יסודי שלהם מדי יום (מומלץ בדרך כלל לבצע אותו לפני השינה) בעזרת סבון פנים וניגוב הפנים במגבת נקייה. ניתן להשתמש בסבון הכולל גרגירי פילינג ובמקביל למרוח מסכה לפילינג עמוק פעם בשבוע, כדי להסיר את התאים המתים ולאפשר לעור הפנים להתחדש.

השימוש בקרמים למניעת הזדקנות, כגון סרום וקרם אנטי איג'יינג הכוללים ויטמינים, מינרלים וחומרים טבעיים, הפך לנפוץ מאוד, אצל נשים וגם גברים בגלאי 40 ומעלה, למרות שמדובר בדרך כלל בקרמים יקרים מאוד. כדאי לזכור שתזונה ושינה משפיעים באופן ישיר על מראה עור הפנים וחשוב להעשיר את התזונה במרכיבים בריאים ומזינים ולישון מספר שעות שינה הולם ואל תשכחו לשתות הרבה מים ביום, להרגשה טובה ולשמירה על מראה עור רענן. לפני רכישת מוצר לטיפול פנים כדאי להיוועץ עם קוסמטיקאית מקצועית ולקבל ממנה אבחון סוג עור הפנים והמלצות לגביי התכשירים המתאימים ביותר לכם.

טיפול בעור פנים עם פצעי בגרות או אקנה

לאלו הסובלים מאקנה ופצעי בגרות, או מעור פנים רגיש קיימים עשרות תכשירים לחיטוי, ייבוש וטיפול שנמכרים בחנויות הפארם ואצל הקוסמטיקאיות. צריך לברר היטב ולהתאים את התכשיר לעור הפנים. במקרה של התפתחות אלרגיה יש להפסיק מיד את הטיפול ולנסות תכשיר חדש ברגע שהעור נרגע.


צילום: tommerton2010

במקרים חריגים של פגיעה רצינית בעור הפנים, רופא העור מעניק טיפול תרופתי שמפחית את פצעי הבגרות באופן משמעותי. טיפול זה עלול להזיק לכבד ואף לגרום ליובש קיצוני בזמן הטיפול, אבל ישנם מקרים שזהו הפתרון היחידי לבעיה. אם אתם סובלים מפצעי בגרות חשוב שתזכרו שאין לחטט באופן עצמאי בפצעים ולנסות לפוצצם לבד, פעולה זו יכולה לגרום לזיהום קשה יותר ולצלקות לכל החיים. מומלץ שניקוי פנים עם אקנה יעשה על ידי קוסמטיקאית מנוסה המנקה ביסודיות את הפנים מנקבוביות שחורות, מוגלה ופצעים לבנים. הקוסמטיקאית יודעת כיצד לנקות מבלי לפצוע את העור ולהשאיר מינימום צלקות וסימנים. טיפול קבוע אצל קוסמטיקאית בתוספת של היגיינה אישית והמשך טיפול בבית יכולים לעזור מאוד להתמודדות עם פצעי אקנה.

הצערת עור הפנים על ידי קוסמטיקאית

קוסמטיקאיות מקצועיות יכולות לעזור גם בטשטוש כתמים שנגרמו על ידי השמש, מניעת הזדקנות עור הפנים, ופיגמנטציה לגיל הבוגר יותר. אין ספק ששיטות טיפולי הפנים מתקדמות ללא הפסקה וישנו חידוש בלתי פוסק בתכשירים קוסמטיים ובמכשור טכנולוגי לקבלת תוצאות מקסימאליות מהטיפול, אבל תמיד כדאי לבדוק מה היא ההכשרה שיש לאותה קוסמטיקאית לביצוע טיפול כזה או אחר, ומה הוא הניסיון שהיא צברה בתחום. היום קוסמטיקאיות יכולות לבצע טיפולים מורכבים מאוד, ואם אין להן את ההכשרה או את הניסיון המתאים, הטיפול יכול להזיק לפנים מאשר להועיל להן.

הצערת עור הפנים על ידי מילוי קמטים

כאשר אנחנו מדברים על טיפולים להעלמת קמטים והצערת עור הפנים אנחנו מדברים בדרך כלל על טיפולי פנים שנעשים אצל פלסטיקאי ולא אצל הקוסמטיקאית, טיפולים אלו כוללים הזרקת בוטוקס, שומן, או חומרים אחרים לקמטים בפנים כדי להעלים אותם. הבחירה בסוג החומרים למילוי הקמטים תלויה גם בכם ובעיקר בפלסטיקאי שלכם, כאשר לכל סוג של חומר ישנם יתרונות וחסרונות, עליהם תוכלו לקרוא באתר שלנו. גם פילינג כימי עמוק מבוצע אך ורק על ידי רופא עור מומחה או פלסטיקאי וחשוב במקרה כזה לבחור באיש מקצוע בעל ניסיון רב, מכיוון שמדובר בטיפול מאוד מורכב ואפילו מעט מסוכן.

ניתוח פנים הפתרון האפקטיבי ביותר להצערת הפנים

הפתרון לטווח הארוך ביותר והפתרון האפקטיבי ביותר למראה פנים צעיר יותר הוא ניתוח למתיחת פנים, ניתוח זה מוחק קמטי הזדקנות וקמטי הבעה. אפשר במהלכו גם להוריד שקיות מתחת לעיניים, להרים עפעפיים נפולים, להרים את הגבות עוד. פרטים נוספים ומלאים על היתרונות והחסרונות של ניתוח מתיחת פנים, תוכלו כמובן לקבל בצורה היסודית ביותר באתר זה.

בין אם אתם בוחרים לשמור על הפנים באמצעות קרמים בלבד ובין אם אתם בוחרים למלא את קמטי הזקנה, לעבור פילינג או אפילו לבצע ניתוח מתיחת פנים, אל תשכחו שכדי לשמור על עור פנים בריא מומלץ להקפיד על שתייה מרובה של מים המפחיתה את היווצרות הקמטים, על אכילת ויטמין c המשפרת עור דלקתי ומתקנת פיגמנטציה, על אכילת דגים המזינה את העור ועוד.