מתיחת בטן – השיטות שעובדות!

מתיחת בטן – השיטות שעובדות!

ניתוח מתיחת בטן נועד כדי לפתור בעיקר את ה"צמיג" בבטן, בטן בולטת, או בטן רפויה שמסתירה את שיער הערווה, שלא ניתן להסיר באמצעות תרגילי התעמלות, אינטנסיביים ככל שיהיו. הסיבה העיקרית לעובדה שלא ניתן להחזיר את הבטן למצבה השטוח ללא התערבות ניתוחית, היא בעיקר מכיוון שהשרירים שמחזיקים את הבטן בעקבות הגיל, היריון או השמנה הופכים לרפויים יותר ולכן יש צורך בהידוקם – הידוק זה, יחד עם הסרת מאגרי שומן במידת הצורך, והסרת העור המיותר, נותן בסופו של דבר את המראה המיוחל של הבטן השטוחה.

למי זה מתאים

הניתוח מתאים במיוחד לנשים שסיימו את ההריונות שלהן ואינן מתכננות להרות שוב. כמו כן, הניתוח מתאים לנשים וגברים שעברו תהליך של דיאטה, אשר הותירה את בטנן רפויה ואת העור מדולדל. הניתוח אינו מתאים לנשים וגברים שלא מצליחים לשמור על יציבות משקלם ויש סיכויים לכך שהם ישמינו שוב והוא גם אינו מתאים לנשים עם כרס גברית, מכיוון שהתוצאות שלו אינן תמיד מוצלחות.

בחירת מנתח

מלבד העובדה שהתפקיד העיקרי שלכם הוא למצוא את המנתח הטוב ביותר בתחום ניתוחי מתיחת בטן, אתם גם צריכים לדעת בוודאות שזהו הניתוח שלו אתם זקוקים. לפעמים אפשר להגיע לתוצאה של בטן שטוחה באמצעות ניתוח שאיבת שומן ולא ניתוח מתיחת בטן. כמו כן, המנתח צריך להחליט האם אתם זקוקים למתיחת בטן חלקית או מתיחת בטן מלאה. הצלחת הניתוח תלויה בכך שתבינו בדיוק מה הוא ההליך שאתם אמורים לעבור, מה יהיו התוצאות של הליך זה והאם אתם באמת מתאימים לניתוח מבחינת מאגרי השומן בבטן שלכם, צבע העור, צלקות קודמות, מצבכם הבריאותי והמשקל שלכם. חשוב גם שתוודאו עם המנתח שלכם שהציפיות שלכם מהניתוח הן באמת ריאליות. אל תשכחו לשאול אותו גם לגביי הסיכונים הקשורים לניתוח זה, תופעות הלוואי ותהליך ההחלמה.

מחיר ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן עולה בממוצע כ- 14,000 ₪. מחיר זה משתנה בהתאם לגודל הניתוח – מתיחת בטן מלאה או חלקית, הליכים נוספים שצריכים להתבצע במהלך הניתוח כגון שאיבת שומן. כמו כן, ניתוח מתיחת בטן מושפע מהפופולאריות של המנתח ומהמקום שבו מבוצע הניתוח.
עליכם לנסות מצד אחד למצוא את המנתח הטוב ביותר בתחום עבורכם ומצד שני לחפש מנתח שמבקש מחיר הגיוני בעבור הניתוח וזו בהחלט אינה משימה פשוטה.

כיצד מבוצע ניתוח מתיחת בטן?

לפני הניתוח, כאשר אתם עומדים, המנתח מסמן בדיוק היכן המקומות שאותם הוא צריך למתוח. לפעמים תתבקשו ללבוש בגד ים, כדי שהמנתח יוכל להחליט גם היכן לבצע את החיתוכים, כך שהצלקות יוסתרו מתחת לקו הבגד ים שלכם. החיתוך עצמו דומה מאוד לחיתוך של הניתוח הקיסרי, הוא מבוצע בבטן התחתונה מקצה אחד אל הקצה השני. לעיתים נעשה גם חתך נוסף מסביב לטבור. לאחר ביצוע החתכים המנתח מפריד את העור מדופן הבטן ומתחיל לחזק את שרירי הבטן באמצעות תפרים. בסיום הידוק השרירים המנתח מסיר עודפי שומן במידה וישנם כאלו ואת העור העודף.

ההרדמה

את הניתוח למתיחת הבטן ניתן לעשות אך ורק באמצעות הרדמה מלאה, על כל המשתמע מכך.

ההכנות לניתוח מתיחת בטן

ההכנה החשובה ביותר לקראת הניתוח היא להפסיק לעשן במידה ואתם מעשנים, מכיוון שהסיכויים של מעשנים כבדים לפתח נמק בעקבות הניתוח הם גבוהים מאוד. כמו כן, תצטרכו לעבור בדיקות שיעידו שאתם בריאים וכשירים לעבור את הניתוח ולהפסיק ליטול תרופות מסוגים מסוימים העלולות לגרום לסיבוכים בתהליך ההחלמה שלכם.

החלמה לאחר ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן נחשב לניתוח קשה מבחינת ההחלמה שלו בהשוואה לניתוחים פלסטיים אחרים. ההרגשה לאחר הניתוח היא דיי נוראה, אתם ככל הנראה תרגישו כאבים, אשר יתגברו בזמן תזוזה והבטן שלכם תהיה נפוחה. הכאבים והקושי יגרמו לכם לרצות לשכב, אבל כדי למנוע סיבוכים ריאתיים אתם תהיו חייבים לרדת מהמיטה מספר שעות לאחר הניתוח ולהסתובב מעט. הרגשת הכאב ואי הנוחות יכולים להימשך שבועיים בעיקר גלל הגזים בחלל הבטן. מספר שעות לאחר הניתוח אתם תרגישו שאתם כפופים ולא יכולים להתיישר, בגלל התפירה של שרירי הבטן, ההליכה הכפופה הזו עוברת לאחר כשבוע. ישנם מנתחים אשר יכניסו נקזים לבטן בסוף הניתוח, ועם הנקזים אלו תצטרכו להישאר בדרך כלל עד חמישה ימים. כמו כן, תצטרכו לרוקן את הנקזים פעם ביום, או בהתאם לקצב התמלאותם. רק כאשר כמות הנוזל היוצא מהנקזים יורדת, אפשר להוציא את הנקזים במשיכה קלה.
שבועיים לאחר הניתוח תצטרכו ללבוש חגורה אלסטית רחבה, אשר תתמוך בדופן הבטן ותפעיל לחץ עליה. החזרה לפעילות פיזית היא בדרך כלל לאחר שבועיים. לעבודה, במידה ותרגישו טוב, תוכלו לחזור כבר לאחר 5 ימים.

סיבוכים אפשריים ורגישות לאחר הניתוח

כפי שציינו קודם לכן, ניתוח מתיחת בטן נחשב לניתוח מעט מורכב יותר, מניתוחים אחרים – הן מבחינת הכאבים וחוסר הנוחות לאחר הניתוח והן מבחינת תקופת ההחלמה. הסיבוכים האפשריים בניתוח זה הם: פקקת ורידים שיכולה לגרום לתסחיף של קריש דם לריאות – אם אתם מרגישים בכאבים בשוקיים פנו מיד לרופא, כדי לקבל טיפול הולם. כבר לפני הניתוח תקבלו הוראות מהרופא מאלו תרופות להימנע כדי להפחית את הסיכונים לפקקת בורידים. סיבוך אפשרי נוסף הוא שהחתך לא יגליד, או שיהיה זיהום במקום, במקרים החמורים יותר תצטרכו לעבור כריתה של האזור שלא החלים כמו שצריך ותפירה מחדש.
תופעות הלוואי האפשריות בניתוח זה הינן – ירידה בתחושה בבטן התחתונה, אשר עוברת מעליה, צלקות בולטות והצטברות נוזלים בבטן שלפעמים יהיה צורך לשאוב בעזרת מזרק.

התוצאות של הניתוח יכולות להחזיק מעמד לכל חייכם במידה ותשמרו על הדיאטה שלכם.