מתיחת בטן לפני אחרי

מתיחת בטן לפני אחרי


תוכנית המועדון – מתיחת בטן – דר' אמיר אברהם

חני נחמיאס – ירידה משמעותית במשקל משאירה עודפי עור, מאגרי שומן שהוא מתקשה בסילוקן. ד"ר אברהם אמיר ישוחח איתנו על ניתוחי מתיחת בטן. ניתוחים שמאפשרים לנו פתרון לבעיה הזו ולא רק אחרי הורדה במשקל, גם אחרי הריונות וכולי.
אז בוא נדבר באמת על עידן חולצות הבטן ועל הבקיני. היום נשים מנתחות יותר?
ד"ר אברהם – כן בארה"ב לפני הנתונים ב- 2008 נותחו כ- 150 אלף נשים, מתיחת בטן. הערכה היא שבארץ מבוצעים כ- 3,500 ניתוחי מתיחת בטן בשנה, כך שזה ניתוח דיי פופולארי.
חני נחמיאס – זה ניתוח שמבטיח תוצאות לכמה זמן?
ד"ר אברהם – במידה והאישה לא הולכת להיכנס להיריון מחדש, או שהיא לא הולכת להשמין, זה אמור להחזיק לכל החיים.
חני נחמיאס – אהה, לכל החיים.
ד"ר אברהם – לכל החיים, אם עושים את הניתוח כמו שצריך.
חני נחמיאס – נשמע מדהים. בדרך כלל דיאטה חריפה באמת גורמת לעור מדלדל.
ד"ר אברהם – כן.
חני נחמיאס – אתה יודע, דקה לפני שהם מורדמים וסכין, אפשר גם לעשות התעמלות. האם התוצאה של התעמלות אינטנסיבית משמעותית היא התוצאה שנותן הניתוח?
ד"ר אברהם – זו שאלה חשובה כי הנזק שקורה בדופן הבטן, הנזק הוא לא רק בעור. בעקבות השמנה בעקבות הריונות יש שינויים בכל העובי של דופן הבטן. בעור יש לנו מתיחה של העור. אנחנו יודעים שהעור יכול להימתח במידה מסוימת ולחזור למידה הקודמת. יש שינויים ברמה עמוקה יותר של השומן, אישה עם השנים היא מן הסתם פחות פעילה, יש שינויים של הצמיג שמופיע בדופן הבטן.
חני נחמיאס – וזה לא דבר שניתן לחסל בכפיפות בטן?
ד"ר אברהם – לא אי אפשר לטפל בעודפי העור צריכים כריתה בלבד. השומן יכול להיעלם בפעילות אינטנסיבית, אבל שינוי נוסף שיש בדופן הבטן זה היפרדות של השרירים. צריך לדעת שבדופן הבטן יש שני שרירים ארוכים שמחזיקים את הבטן. בזמן ההיריון השרירים האלו נפרדים על מנת לאפשר לרחם לגדול. מה שקורה לאחר הלידה, השרירים האלו לא חוזרים לעמדה שהם היו בגיל 17. האישה אחרי הלידה פתאום תגלה שיש לה בטן בולטת. זה לא בגלל שהיא התחילה להשמין, אלא בגלל שהשרירים לא חזרו לעמדה שהיא הייתה קודם, כך שהתרגילים שהיא עושה למעשה לא יתקנו את המצב, כי יש עודפי עור שלא מושפעים מהתרגילים ויש גם את השרירים שלמעשה נמצאים מחוץ למקום הטבעי שלהם.
חני נחמיאס – איך נערך הניתוח? בלי תיאורים פלאסטיים באופן תיאורטי.
ד"ר אברהם – הניתוח נעשה בהרדמה כללית. במהלך הניתוח כורתים את כל עודפי העור, בדרך כלל בין הטבור לשיער הערווה ועושים הידוק של השרירים ושאיבה של עודפי השומן במותניים ובמרכז הבטן כך שהשאיפה היא לקבל את הבטן שהייתה בגיל 17.
חני נחמיאס – ואיפה נמצאות הצלקות?
ד"ר אברהם – הצלקות הן כמו הצלקות של ניתוח קיסרי מאוד נמוכות.
חני נחמיאס – מתחת לקו הבקיני?
ד"ר אברהם – מתחת לקו הבקיני. בהרבה ניתוחים אני מבקש מהמנותחת לבוא עם הבגד ים שלה ואפשר לעצב שהצלקת תהיה בדיוק בתוך הגזרה של הבגד ים. יש כאלו שהולכות עם גזרה נמוכה גבוהה ואפשר לתכנן את הצלקת שתהיה בתוך הגזרה של הבגד ים.
חני נחמיאס – הניתוח הזה ייתן גם מענה לסימנים של מתיחת עור? כי יש נשים רזות אבל יש להן בכל זאת את ה..
ד"ר אברהם – מה שקורה העור יכול להימתח עד מידה מסוימת, מעבר לזה יש שבירה של העור זה כמו בבד. מה שהולך בדרך כלל בניתוח, כל העור שנמצא בין הטבור לבין שיער הערווה זה העור שהולך. העור שנמצא מעל הטבור נשאר, כך שאם יש סימני מתיחה מעל הטבור העור הזה יישאר. כך שקשה מאוד להבטיח שייעלם, אבל רק העור שנמצא בין הטבור לשיער הערווה זה העור שאנחנו מוציאים.
חני נחמיאס – אני יודעת, קראתי באיזה שהוא מקום וזה דיי הפליא אותי שלמעשנות כבדות הניתוח הזה יכול להיות מסוכן.
ד"ר אברהם – כן, הניתוח מאוד מסוכן למעשנות. אישה שאומרת שהיא לא מסוגלת להפסיק לעשן אנחנו ממליצים לא לעשות את הניתוח, בגלל שהניקוטין גורם לכיווץ כלי דם וכיווץ כלי דם יכול להסתיים בנמק, כך שזה לא כריתה ותפירה כמו אצל חייט, אלא צריך שיגיע דם. מה שאנחנו מבקשים מהאישה זה להפסיק לעשן שבועיים לפני הניתוח וגם שבועיים אחרי הניתוח, על מנת לקבל תוצאה בטוחה. אני משווה את זה לנהיגה באור אדום. אם אתה עושה ניתוח לאישה מעשנת שלא הפסיקה לעשן זה כמו נהיגה באור אדום. את יכולה להגיד "הנה עברתי בשלום", אבל מאוד לא מומלץ. עוד לא מומלץ לנתח אישה שיש לה השמנה גברית, ההשמנה שלה היא בתוך חלל הבטן כמו שיש לגברים. במקרה כזה מאוד קשה לדחוס את השרירים ולקבל בטן יפה ובמקרים כאלו האישה צריכה להחזיק את הבטן פנימה ובצורה כזו להראות שהבטן שלה שטוחה. במקרים כאלו מומלץ מאוד להוריד משקל ורק אחרי זה לעשות את ניתוח מתיחת הבטן.
חני נחמיאס – טוב נחשוב על זה, ד"ר אמיר תודה רבה לך.
ד"ר אמיר – תודה רבה.