שתל בסנטר

שתל בסנטר

בניתוחי סנטר, אשר תכליתם להבליט סנטר שקוע, המנתחים הפלאסטיים משתמשים בשתל מלאכותי שמטרתו להחזיר את הסנטר למראה טבעי וסימטרי ביחס לפנים. שתל זה מחזיר לפנים את ההרמוניה ומקנה להם מראה חדש ויפה הרבה יותר.

את השתל המנתח הפלאסטי מחדיר בדרך כלל באמצעות חתך דרך הפה, אך ניתן לבצע את החתך גם בבסיס הסנטר, ההחלטה היכן לבצע את החתך תלויה אך ורק במנתח ובטכניקה שלו. בניתוח קצר, בהרדמה מלאה בדרך כלל, מחדירים את השתל לסנטר ביחס ובגודל נכון לתווי הפנים, כאשר המטרה בסופו של דבר היא לגרום למראה טבעי ככל האפשר. לניתוח שתל סנטר פונים אנשים בעלי סנטר נסוג או סנטר משולש והוא יכול להתקיים החל מתום תקופת גיל ההתבגרות ואילך. שתל בסנטר מתאים גם לאנשים בעלי צוואר מלא אשר רוצים ליצור אשליה אופטית בין הצוואר לסנטר. ניתן גם לשלב שתל סנטר עם ניתוח אף וניתוח למתיחת פנים.

לאחר הניתוח ישנם לפעמים כאבים באזור, בכאבים אלו אפשר לטפל באמצעות משככי כאבים, על פי הנחיות הרופא, הכאב עובר לאחר מספר ימים. הנפיחויות ושטפי הדם נעלמים לאחר כשבועיים כשבזמן הזה חשוב לאכול מאכלים רכים ולהקפיד על היגיינה בפה. במצב של זיהום או דימום יש לפנות מיד אל הרופא המנתח על מנת לטפל בבעיה. בדרך כלל טיפול תרופתי פותר את הבעיה, אך בחלק נדיר של המקרים יש צורך בהוצאת השתל מהסנטר ולחזור על ההשתלה לאחר חצי שנה. את הניתוח מבצע מנתח מומחה וחשוב לבחור במנתח אשר לו ניסיון רב בניתוחי השתלת שתל בסנטר. בעת האבחון והייעוץ חשוב להבין את הסיכונים הכרוכים ואת דרכי הטיפול בהם. עליכם לבדוק עם המנתח את רמת הסבירות לתזוזת השתל והאם ניתן לבצע ניתוח מתקן. כמו כן, כדאי לשמוע על האפשרות לפגיעה עצבית, כתוצאה מהניתוח, העלולה להוביל לשינוי בתחושה בשפה התחתונה.