הסרת נמשים

הסרת נמשים

אי אפשר להעלים לגמרי נמשים, זוהי עובדה מדעית! למרות זאת, אפשר להבהיר משמעותית את הנמשים ולגרום להיות להיות ממש בלתי נראים. אנו מבטיחים לכם שעד שתסיימו לקרוא מאמר זה תבינו לעומק כיצד להראות טוב יותר. אנשים פשוט לא ישימו לב לכך שיש לכם נמשים.

מאיפה מגיעים הנמשים?

נמשים הם בהרת השמש – אותן נקודות או כתמים חומים צהובים קטנטנים המופעים על העור בכל חלקי הגוף, אך בעיקר באזורים החשופים דרך קבע לשמש כמו הפנים, הצוואר, הכתפיים והידיים. בעלי עור בהיר, שיער בהיר וכן אנשים בעלי עיניים כחולות, נכללים באוכלוסייה בה נמשים היא תופעה שכיחה. נמשים נתפסים כמאפיין מתוק וילדותי כאשר הם מופעים על פניהם של ילדים קטנים, אך בקרב אנשים בוגרים הם נתפסים לעיתים כמטרד אסתטי.

בדומה לנגעי עור אחרים כמו שומות, גם נמשים הם תוצאה של פיגמנט צבע המלנין. נמשים נוצרים עקב ריכוזיות מלנין גבוהה באזורי הגוף השונים. למרות שהפיגמנט קיים גם בשומות, בשונה מהן נמשים אינם גידולים שפירים העלולים להפוך לממאירים, אלא במקרים של חשיפה קבועה ומרובה לשמש. בגילאים מבוגרים, הנמשים יכולים להפוך לכתמי עור גדולים המכונים "כתמי זקנה". נמשים אינם מולדים אם כי הנטייה להם היא גנטית. הגיל בו מתחילים להופיע הנמשים הוא בין 2-4 שנים. חשיפה ממושכת לשמש היא גורם עיקרי ליצירת נמשים, אך באופן מפתיע גם שימוש במיטות שיזוף יכול ליצור נמשים. חשוב להבדיל בין נמשים לבין כתמים דומים להם המכונים מלזמה. אלו שכיחים בקרב נשים בהיריון, נשים הנוטלות גלולות או נשים בעלות הפרעות הורמונאליות בעלות עור כהה דווקא.

איך מעלימים נמשים?

אנחנו חיים בחברה העוסקת רבות בחיצוניות ולכן, ישנם אנשים להם נמשים רבים אשר יראו בנמשים פגם אסתטי ויעדיפו לחיות בלעדיהם. עבור אלו הרוצים להעלים אותם קיימים טיפולים אסתטיים שונים, פלסטיים וקוסמטיים, המטשטשים את הנמשים ולעיתים גם מעלימים אותם:

  • משחות לטשטוש נמשים – משחות אלו כוללות מרכיב חשוב לתהליך הבהרת העור (הידרוקינון) החודר לתאים והורס אותם. טיפול במשחות אלו עשוי להימשך מספר חודשים וברוב המקרים יסתיים בטשטוש הנמשים ולא בהעלמתם. משחות אלו ניתנות על ידי מרשם רופא. עוד על טשטוש נמשים באתר YNET >
  • פילינג לטשטוש נמשים – חומר הפילינג הגרגירי מסיר את שכבת האפידרמיס העליונה ולכן מסיר את הנמשים באופן חלקי. הפילינג יוצר כוויה בעור הגורמת לתאי העור המתים לנשור. לטיפול זה אפשרות לשלוש דרגות – פילינג שטחי, בינוני או עמוק. עוד על פילינג כימי >
  • חנקן נוזלי – החנקן הנוזלי יוצר כוויית קור ומכלה את שכבת העור העליונה. העור המת מתקלף לאחר כמה ימים ומתגבשת שכבת עור חדשה.
  • חידוש העור (פוטו רג'וביניישן) להעלמת נמשים – בטיפול זה מעלימים את הנמשים באמצעות קרני אור. הטיפול נמשך דקות ספורות וייתכן ויהיה צורך במספר טיפולים דומים.