אוזניים גדולות

אוזניים גדולות

הביטוי "עיניים גדולות" מתאים לנושא זה בעיקר מכוון שאנשים שנולדו עם אוזניים גדולות ולא פרופורציונאליות לפנים, "חוטפים" מבטים לא נעימים חדשות לבקרים. זה בהחלט לא נעים.

האוזניים הן חלק בלתי נפרד ממראה הפנים שלנו והן דומיננטיות ומשמעותיות, לצערנו, בעיקר כשהן גדולות. התפתחות הרפואה בתחום הקוסמטי מאפשרת ""מזעור" נזקים רגשיים לבעלי אוזניים גדולות כבר בגיל הרך ומיועדת לכל הגילאים. באופן לא ברור האפרכסת מפסיקה את פעילות גדילתה לאחר גיל שש ולכן אפשר כבר לנתח. ייתכן שעובדה זו קשורה לכך שלאפרכסת אין שום תפקיד אמיתי בכל הקשור לשמיעה.

אין ספק שהחיים לא תמיד פשוטים לבעלי אוזניים גדולות והרבה פעמים חלק גדול משגרת יומם נתון להסתרת האוזניים הגדולות שמטרתה לחסוך בושה. החדשות הטובות הן שהניתוח להצמדת אוזניים הוא ניתוח פשוט וקצר וההחלמה בדרך כלל גם כן. לפעמים קל יותר לתקן משהו חיצוני מאשר נזק פנימי וניתוח אוזניים בולטות בהחלט נותן אפשרות להתחלה חדשה ולשיקום הדימוי העצמי לאלו שנפגעו.

ניתוח אוזניים גדולות מתקיים, כמו כל ניתוח, בחדר ניתוחים אשר אושר על ידי משרד הבריאות. בדרך כלל לילדים ההרדמה היא כללית ולמבוגרים היא מקומית ואין צורך באשפוז לאחר הניתוח אך העניין תלוי לשיקול דעתו של הרופא. מטרת הניתוח הינה להצמיד את האוזניים הגדולות לקרקפת ובכך למנוע את בליטתם. הסיכון הוא מינימאלי כאמור, אך חשוב שניקח רופא מהימן ובעל ניסיון רב בתחום. אולי אחד עם אוזניים גדולות, שיודע להקשיב ולהשיב לכל השאלות.