הקטנת אוזניים

הקטנת אוזניים

אנשים רבים בוחרים לבצע ניתוח הקטנת אוזניים, בין השאר משום שמדובר בניתוח הפלסטי הפשוט והמוצלח ביותר בעולם הפלסטיקה הרפואית. המשך לקרוא על היתרונות והחסרונות של הקטנת אוזניים.

כיצד משפיע גודל האוזניים על הדימוי העצמי שלנו?

גודל האוזניים אינו מדד לרמת ההקשבה שלנו, אך הוא יכול לעורר בעיות אסתטיות לא פשוטות הפוגעות בדימוי העצמי. לצערנו בנוגע לאוזניים, יש דברים שהניתוח לא יכול לתקן ולכן עיקר העבודה היא ללמוד להתמודד עם המצב ולחיות בשלום עימו עד כמה שניתן. במקרה של אוזניים גדולות, ישנו פתרון קוסמטי להקטנת אוזניים, פשוט למדי ושאינו מסוכן אשר פותר את הבעיה החיצונית ומאפשר חזרה למראה סימטרי ואסתטי.

מאיזה גיל אפשר לבצע את הניתוח?

את הניתוח להקטנת אוזניים, ניתן לבצע החל מגיל 6, מכוון שגדילת האפרכסת פוסקת החל מגיל זה.למעשה, הקטנת אוזניים כבר מזמן אינה בגדר משאלה ומכוון שהניתוח פשוט ואינו מסוכן רבים בוחרים לבצעו בגיל מוקדם וחוסכים מעצמם את התסכול, המבוכה וההסתרה אשר נלווים לעניין. ברוב הניתוחים יוצרים אשליה של אוזניים קטנות יותר, על ידי הצמדת האוזניים לכיוון הקרקפת בעזרת חתך אשר מבוצע בחלקה האחורי של האוזן. הצלקת הינה קטנה ובדרך כלל איננה נראית. ישנם מקרים נדירים בהם חוזרת האוזן למקומה במידה וזה קורה אפשר לחזור על הניתוח בלי שום בעיה. גם כאשר האוזניים הן בגדלים שונים ניתן, בדרך כלל, לבצע ניתוח להקטנת אוזניים שתורם למראה דומה בין שתיהן ע"י הצמדתן לקרקפת.

בעד ונגד הניתוח

אין ספק שקבלת החלטה לגבי ביצוע ניתוח להקטנת אוזניים דורשת הגדלת ראש ובדיקה מקיפה הכוללת : מציאת מנתח פלסטי מומחה ומנוסה, היוועצויות, הבנת תהליך ההחלמה, מורכבות הניתוח ותוצאותיו, אך בסופו של דבר, אלו הבדיקות אשר גם יקלו, בסופו של דבר, בתהליך קבלת ההחלטה ובדרך להחלמה מהירה.