המסת שומן

המסת שומן

תוכנית המועדון – חני נחמיאס מראיינת את ד"ר רן טליסמן מומחה לכירורגיה פלסטית

חני נחמיאס – תחום הרפואה הפלסטית מתחדש בפיתוחים טכנולוגיים כל הזמן. בטכניקות מודרניות ניתן היום לטפל במצבורי שומן, להיפטר מהם ולחטב את כל הגוף. שלום לך ד"ר רן טליסמן מומחה לכירורגיה פלסטית.
ד"ר טליסמן – שלום וברכה.
חני נחמיאס – אמרת המסת שומן, הכנסת אותי להיכון. במה מדובר, איך עושים את זה?
ד"ר טליסמן – עושים את זה בצורה דומה מאוד לשאיבת שומן, סה"כ צריך להציף את האזור בנוזלים, להכניס את הקנולה הקטנה שמבצעת את פעולת ההמסה (תיכף אני אגיד מילה מה זה המסה בכלל) ואחרי זה על מנת שהשומן לא יישאר בתוך הגוף, כי אנחנו לא רוצים שהשומן יישאר בכבד וייספג שם, כל המצבורים של השומן המיותר, אנחנו שואבים אותו. אז בשביל מה המסת שומן?
חני נחמיאס – נכון.
ד"ר טליסמן – ההמסה, מה שהיא עושה בעיקר, שפעולת החימום שלה על הקולגן שנמצא בעור נותנת טראומה מסוימת לתוך הקולגן ואז הקולגן הופך למעשה לקולגן צעיר יותר שמתכווץ טוב יותר – ההתכווצות זו הפעולה החשובה יותר, כי כשאני מרוקן את השומן, אז העור שמסביב צריך לעבור התכווצות ואם הוא לא מתכווץ באופן אחיד, הוא מתכווץ עם שקעים ומתכווץ בצורה לא סדירה, אז יש לי פחות ממה שאני רוצה. אני רוצה שלא יהיה שומן, הגוף יהיה מחוטב.
חני נחמיאס – מה שנקרא מיצוק.
ד"ר טליסמן – מיצוק נכון ושיפור ההופעה של העור, של איך שהוא נראה בעיניים שלנו.
חני נחמיאס – אז בוא נדבר על איך עושים את זה. יש לנו מצבורי שומן בדרך כלל באזור הבטן, הירכיים והטוסיק
ד"ר טליסמן – נפריד את זה, יש גדולים ויש קטנים. אם זה משהו קטן יש לנו הרבה אפשרויות לעשות את זה. אפשר לעשות את זה בהרדמה מקומית, אני יכול לעשות את זה במרפאה מדובר במשהו קטן, ויש אזורים גדולים יותר. אם זה הקטנים זה משהו זניח וגם אגב אני יכול לומר שבמחקר שפרסמתי לפני כמה שנים, רציתי לבדוק כמה אנשים שומרים על התוצאה. עשיתי למעלה מ- 1,500 שאיבות ורציתי לדעת מה יוצא מזה, מי נשאר עם זה. התברר שאלו במשקל גוף תקין הם אלו שישמרו על זה. מעל 95% ישמרו על זה ומי שלא במשקל גוף תקין, יש אחוז גדול שמחזירים את זה. אז אם אנחנו מדברים על משהו קטן יש לנו הרבה אפשרויות לעשות את זה. אם אנחנו מדברים על משהו יותר גדול, אז כמובן שצריך להיערך לזה, במקום שיש השגחה, חדר ניתוח וכדומה.
חני נחמיאס – דווקא בגלל שהזכרת משקל גוף תקין, מאוד מסקרן אותי לדעת אם התעמלות לא יכולה לעשות את מה שאתה עושה בקליניקה בצורה הרבה יותר בריאה וטבעית?
ד"ר טליסמן – אם אנחנו מדברים על רק להוריד את השומן העודף, אז אין ספק שאפשר לעשות דברים באופן טבעי כגון התעמלות ודיאטה. דיאטה אגב יותר יעילה מהתעמלות, אם אנחנו מדברים על זה, מבחינת היעילות.
חני נחמיאס – גם וגם הכי טוב.
ד"ר טליסמן – אבל יש אבן נגף כי אם אנחנו יורדים במשקל באופן טבעי אנחנו נראים מבוגר יותר, כך שמצד אחד אנחנו מרגישים יותר טוב כי הגוף יותר מעוצב, אבל מצד שני להיראות פחות טוב היום זה לא משהו שהרווחנו ממנו באמת.
חני נחמיאס – אז בוא נדבר על המסה, שאיבה מה הן השיטות הקיימות היום?
ד"ר טליסמן – השיטה של השאיבה היא קיימת כבר כמה עשרות שנים ובה שואבים את השומן העודף ונותנים לגוף להתעצב על ידי זה שמעצבים אותו והעור עצמו מתכווץ.
חני נחמיאס – אנחנו רואים כאן תמונות.
ד"ר טליסמן – אנחנו רואים תמונות של שיטת ההמסה ורואים איך העור התכווץ וכמעט ואין בו שקעים כמעט חלק ואחיד.
חני נחמיאס – הייתי חושבת שלא מדובר באותה אישה, אבל יש פה נקודת חן.
ד"ר טליסמן – כן, נקודת החן עוזרת ויש לנו גם אותה זווית צילום. אני חושב שנתתי עוד כמה זוויות לזה אם אפשר. אנחנו רואים את הפרונט ואנחנו רואים גם כן שהשומן יצא, העור מתכווץ יש לו הרבה יותר אחידות והוא נותן מראה עדין יותר.
זו תמונה מצוינת שאפשר לראות כיצד החגורה סגורה בדיוק באותו חור, המכנס הוא אותו מכנס באותו גובה. איך לפני הדברים נשפכים מהצדדים, ואחרי – הדברים יושבים ישר כמו שהיא הייתה רוצה ואנחנו רוצים לאפשר לה.
חני נחמיאס – לגמרי, אז מה הוא זמן הטיפול ומה הוא תהליך ההחלמה.
ד"ר טליסמן – כמובן תלוי בכמות השומן. אם זו כמות קטנה אז זה חצי שעה, שעה.
חני נחמיאס – אה זה הכל.
ד"ר טליסמן – אם זו כמות גדולה אנחנו צריכים להיערך לכמות גדולה.
חני נחמיאס – מה צריך לעשות אחר כך?
ד"ר טליסמן – לחכות שדברים יסתדרו.
חני נחמיאס – לא, אני זוכרת שהסבירו לי פעם שצריך ללבוש משהו?
ד"ר טליסמן – הרבה פחות זמן. פעם היינו צריכים לשים שישה שבועות.
חני נחמיאס – מחוך או משהו.
ד"ר טליסמן – מחוך לשישה שבועות, היום זה מספיק לשבוע שבועיים. החלמה מבחינת החזרה לעבודה, זה אחד הדברים הכי חשובים לאנשים. אם אנחנו מדברים אפילו על פרוצדורה בינונית – פרוצדורה בסדר גודל כמו שראינו בתמונה, שזה כמעט 4 ומשהו ליטר שיצאו החוצה תוך כדי המסה, למחרת היא בעבודה. זאת אומרת זמן ההחלמה, לא לתוצאה הסופית אבל לחזור לחיים של היום יום. זניח כמעט.
חני נחמיאס – אז השאלה על כאבים מיותרת?
ד"ר טליסמן – כמעט אם זו לא באמת שאיבה גדולה, או באמת במקומות שספציפית כואבים כמו הגב העליון והמותניים למעלה, אז זה לא צריך לכאוב בכלל. כאבים זה דבר מאוד חריג שצריך להודיע לרופא עליו.
חני נחמיאס – והתוצאה של הגברת שראינו בתמונה, תישמר כל עוד היא שומרת על המשקל שלה.
ד"ר טליסמן – ברור. זה לא מחסן ברור שאם מישהו עולה במשקל אז..
חני נחמיאס – מישהו פעם אמר לי שבשאיבת שומן, אותם שומנים שנשאבו לעולם לא יחזרו לאותו מקום.
ד"ר טליסמן – זו אמירה שאינה מבוססת לעומק. יש בה משהו, ז"א אם אנחנו מדברים על השמנה מאוד מהירה, על התקופה שאחרי השאיבה, אז הגוף לא חזר לאיזון במקום הזה, אז הוא כמובן לא יחזיר שומנים. אבל שנים אחרי, אני יכול להיות דוגמה מהלכת בעצמי כי אני עשיתי פעם שאיבת שומן. אני אף פעם לא נותן למישהו משהו שאני לא מאמין בו בעצמי – השמנתי קצת ומסמסתי את התוצאה וכמובן שזה גם חזר לאותו מקום, עברתי שאיבת שומן בצוואר.
חני נחמיאס – זאת אומרת שאנשים צריכים להבין שזה אולי תהליך קסם מהבחינה הזו שזה קצר, זה זריז, זה נותן תוצאות מיידיות. כמו שאמרת את המחוך צריך ללבוש פחות זמן ואפשר לחזור לעבודה לאחר יום, כך שהכאבים הם יותר נסבלים, אבל אין פה אירוע קסם מהבחינה שזה לא פתרון אם אתה לא ממשיך לשמור על דיאטה.
ד"ר טליסמן – יש פה דבר נוסף שדילגנו עליו והוא איכות העור, היא יותר טובה, הגמישות שלו ופני השטח שלו טובים יותר בהמסה וזה היתרון הגדול. בכל זאת בסופו שנה מה איכפת לך כמה שומן היה – אתה רוצה את העור חלק, לא איכפת לך מה נעשה שם, אתה רוצה בעין שזה יהיה הכי יפה שאפשר.
חני נחמיאס – מאיזה גיל אפשר לעשות את זה?
ד"ר טליסמן – אני משתדל לא לעשות את זה מתחת לגיל עשרים.
חני נחמיאס – חשבתי שתגיד אבעים מה באות נשים בנות עשרים פלוס.
ד"ר טליסמן – המיעוט, יש גם דרישה של נשים הסובלות מעודף מתחת לגיל עשרים, אבל שם אני חושב שדיאטה היא הדבר הנכון ולא ישר לקפוץ על שאיבת שומן.
חני נחמיאס – טוב, למדנו, החכמנו, תודה רבה לך ד"ר טליסמן.