שאלות ותשובות על הקטנת חזה

שאלות ותשובות על הקטנת חזה


באיזו טכניקה משתמשים בניתוח הקטנת חזה?
בגדול אפשר לומר שהטכניקה בהקטנת חזה, היא אותה הטכניקה אצל כל המנתחים. השינויים העיקריים בטכניקה של המנתחים מתבטאים בעיקר בסוג החתך שבו הם משתמשים. כאשר הטכניקה הנפוצה ביותר, לשדיים גדולים, היא חיתוך ה- T ההפוכה, חיתוך ה- T מתחיל בעטרת של הפטמה ויורד ממנה לקפל שנמצא בתחתית השד ומשם מתקדם לרוחב הקפל ויוצר את צורת ה- T ההפוכה. ישנו חיתוך נוסף שהוא רק סביב העטרה ולכן הוא משאיר צלקת רק סביבה, מדובר בטכניקה קשה יותר שמצריכה מומחיות רבה והיא אינה טובה להקטנת שדיים גדולים, היתרון של טכניקה זו שהיא משאירה צלקת מאוד קטנה.

מה הוא אורך הניתוח?
ניתוח הקטנת חזה נמשך בדרך כלל בין שלוש שעות לארבע שעות בהתאם למיומנות של המנתח.

מאיזה גיל אפשר לעבור הקטנת חזה?
את הניתוח להקטנת חזה אפשר לעבור כבר לאחר תום גיל ההתבגרות, אבל במקרה כזה חשוב להיות מודעים לעובדה שהניתוח עשוי לפגוע ביכולת להניק.

אלו בדיקות צריך לעשות לפני הניתוח?
הבדיקות השגרתיות הן בדיקות דם ושתן. נשים מעל גיל 40 יצטרכו לעבור גם בדיקת א.ק.ג ובדיקת ממוגרפיה.

מה הסיבוך השכיח ביותר בניתוח הקטנת חזה?
הסיבוכים בניתוח הקטנת שד הם נדירים מאוד והם מתרחשים בעיקר אצל נשים מעשנות, לכן כדאי מאוד להישמע להוראות המנתח ולהפסיק לעשן כחודש לפני הניתוח וכחודש לאחר מכן. כמו כן, ישנם תופעות שיכולות להתרחש בכל ניתוח כגון: זיהום, דימום, רגישות יתר או ירידה בתחושה, בכל התופעות הללו ניתן לטפל או שהן חולפות מעצמן.

מתי מסירים את התחבושות?
לעיתים קרובות מלבד התחבושות, המנתח משאיר נקזים באזור הניתוח שאותם הוא מוציא לאחר 24 – 48 שעות. את התחבושות מורידים לאחר כשלושה או ארבעה ימים, ולאחר מכן תצטרכי ללבוש חזיית ספורט נוחה, בבוקר ובלילה למשך כחודש נוסף.

איך אני ארגיש לאחר הניתוח?
ניתוח הקטנת שדיים נחשב לפחות כואב מניתוח הגדלת שדיים ואת הכאב ניתן להעביר בקלות באמצעות משכך כאבים, גם ההחלמה מניתוח זה נחשבת קלה יחסית. השדיים יהיו רגישים לאחר הניתוח ונפוחים.

האם אני אצטרך לשכב במיטה לאחר הניתוח?
לאחר הניתוח אין צורך לשכב במיטה, להיפך מומלץ שתרדי מהמיטה ברגע שתוכלי ותסתובבי מעט, כדי למנוע קרישי דם ברגליים שיכולים לגרום לסיבוכים.

ממה אני צריכה להיזהר לאחר הניתוח?
חשוב לשמור על השדיים בתקופה הראשונה של הניתוח, שלא יקבלו מכה, חשוב להקפיד ללבוש חזייה כל הזמן ולהימנע מקיום יחסי מין עד כעשרה ימים לאחר הניתוח כדי לא לגרום לגודש בשדיים.

מתי אפשר לחזור לעבודה?
אם מדובר בעבודה משרדית בלבד, תוכלי לחזור אליה לאחר שבוע של מנוחה. אם העבודה שלך היא יותר פיזית כדאי לחכות עם זה חודש ואפילו מעט יותר.

מתי אפשר לחזור לפעילות גופנית?
פעילות גופנית אפשר להתחיל לאחר כ- 6 שבועות וכדאי במקרה הזה להקשיב לגוף שלך, אם את עדיין מרגישה תשושה והשדיים עדיין מאוד רגישים, המתיני עם הפעילות עוד מעט.

מתי יורדת הנפיחות?
הסימנים הכחולים, הנפיחות והבצקות חולפים בהדרגה, ולאחר כ- 4 חודשים השדיים מקבלים את המראה הסופי שלהם.

כמה זמן תוצאות הניתוח מחזיקות מעמד?
אפשר לומר שהתוצאות מחזיקות מעמד לתמיד, אבל לפעמים שינויים הורמונאליים והשנים שעוברות יכולים לפגוע בתוצאות, כפי שהדבר מתרחש גם בשדיים ללא ניתוח, אבל השפעתם תהיה קטנה יותר בהשוואה לשדיים טבעיים.