מיזותרפיה

מיזותרפיה

טיפול המיזותרפיה נועד בעיקר כדי לחדש את מראה העור העייף והזקן ולרענן אותו. הטיפול גם מתאים לצלוליטיס, בדרך כלל כאשר תופעת הצלוליטיס רק מתחילה. נהוג להשתמש בטיפול זה באזורים אלו – פנים, מחשוף, צוואר, בטן תחתונה וגב כף היד.

הטיפול במיזותרפיה אינו הליך ניתוחי מכיוון שהוא מבוצע ללא חתכים וללא הרדמה. היתרון בכך הוא כמובן בהפחתת הסיכונים, בהחלמה מהירה יותר, חזרה קלה לשגרה וכדומה. החיסרון נעוץ בעובדה שככל הנראה תצטרכו לחזור על הטיפול אחת לחצי שנה.

למי מתאים הטיפול?

את טיפול המיזותרפיה אפשר להתחיל כבר בגיל צעיר יותר בהשוואה לניתוחי מתיחת פנים והוא מתאים לאנשים שאינם סובלים ממחלות כגון: מחלות לב, בעיות בקרישת הדם, שחמת בכבד, אלרגיה חריפה, מחלות עור וכדומה. עליכם לספר לרופא המטפל בכם בפירוט מלא אודות מצבכם הרפואי, כדי לוודא שאתם אכן מתאימים לטיפול זה. כמו כן, נשים בהיריון ונשים מניקות אינן מתאימות לטיפול. אנשים הנוטלים באופן קבוע תרופות ובעיקר תרופות הקשורות לדילול דם, חייבים לדווח על כך לרופא המטפל, מכיוון שיש סיכויים גבוהים לכך שהם אינם מתאימים לטיפול.

הקפדה על בחירת רופא המומחה בטיפולים אלו, בעל מקצועיות גבוהה וכמות גדולה של מטופלי מיזותרפיה מרוצים, תסייע לכם לקבל טיפול יעיל אשר לא רק ישפר את מראה עור הפנים שלכם, אלא גם יפחית ככל האפשר בתופעות הלוואי.

כיצד מתבצע הטיפול

טיפול המיזותרפיה הוא טיפול מקומי המבוצע בהזרקות ידניות, או בהזרקות באמצעות מכונה, אשר הינן מהירות הרבה יותר. החומר המוזרק לעור הוא פעמים רבות שילוב בין חומרים הומיאופתיים וחומרים קונבנציונאליים, כאשר כל מטופל מקבל את התרכובת הספציפית המתאימה לו, בהתאם לבעיה הייחודית שממנה הוא סובל. ישנם רופאים המשתמשים בטיפול זה בהזרקה של חומצה היאלורונית בלבד. מטרת הטיפול היא לעודד את יצור הקולגן האחראי לחידוש תאי העור.

החומר מוזרק ישירות לעומק האזור הבעייתי באמצעות מחטים זעירות מאוד, כאשר האזור מורדם באמצעות קרם הרדמה מקומית. טיפול המיזותרפיה הוא בעצם סדרה של טיפולים, אשר הרופא קובע בהתאם לבעיה הספציפית של המטופל את כמות הטיפולים הנחוצה. בדרך כלל מדובר ב- 10 טיפולים פעם בשבוע.

סיכונים ותופעות לוואי

מכיוון שהליך המיזותרפיה אינו הליך ניתוחי הדורש הרדמה מלאה, טיפול זה אינו נחשב למסוכן. תופעת הלוואי העיקרית של הטיפול היא אלרגיה של הגוף לחומרים המוזרקים, לכן כדאי לערוך בדיקה מוקדמת לגילוי רגישות או אלרגיה לאחד הרכיבים.

חשוב שתבחרו ברופא אשר ידוע בהקפדתו על סטריליות גבוהה, וזאת כדי להימנע לחלוטין מהאפשרות לזיהום בעקבות ההזרקות. מספר ימים לאחר הטיפול, אתם ככל הנראה תסבלו מנפיחות באזור ואדמומיות ואפילו יכולים להופיע באזור המטופל סימנים כחולים – תופעות אלו חולפות לאחר מספר ימים. תופעות לוואי נדירות יותר הן פיגמנטציה, שקעים והצטלקויות באזור ההזרקה – גם תופעות אלו חולפות בדרך כלל מספר ימים לאחר הטיפול.

תוצאות הטיפול במיזותרפיה

טיפול במיזותרפיה אינו טיפול לכל החיים ותוצאותיו – עור צעיר ורענן – מחזיקות בדרך כלל עד שנה, אבל זאת בתנאי שתקפידו על תזונה נכונה ופעילות גופנית סדירה. אם אתם אינכם מנהלים אורח חיים בריא, ישנם סיכויים גבוהים לכך שכבר לאחר חצי שנה תצטרכו לחזור על הטיפול.