צלוליט

צלוליט

מי מאיתנו לא מכירה מקרוב את אותן גבשושיות לא אסתטיות המופיעות מתחת לישבן, בירכיים או במותניים (או בשלושת המקומות גם יחד...)? חכמים אומרים שצרת רבים היא חצי נחמה ואכן, מעניין לדעת שכ-90% מהנשים, שמנות כרזות וצעירות כמבוגרות, סובלות מצלוליט ברמות שונות ובשלבים שונים של חייהן.

מהו הצלוליט?

בקצרה ובפשטות, צלוליט הוא הצטברות של מאגרי שומן אותם הגוף לא יכול לפרק. הצלוליט בא לידי ביטוי בהופעת גבשושיות אותן ניתן לדמות לקליפת תפוז, המופיעות באזורים שונים בגוף ובעיקר באזור הישבן.

האם אפשר להיפטר מצלוליט?

קיים כיום מגוון רחב של אמצעים לטיפול בצלוליט, ביניהם:

  • קרמים למריחה: חלק מהקרמים לטיפול בצלוליט הנמכרים ברשתות הפארם אכן אפקטיביים, אולם השפעתם היא זמנית ביותר.
  • טיפול במכוני יופי וקליניקות לאסתטיקה: מרכזים אסתטיים רבים מציעים לנו כיום מגוון טיפולים שונים כנגד הצלוליט, ביניהם משחות וקרמים, עיסויים ועוד.
  • מכשור מתקדם: ניתן להמיס את הצלוליט ובכך לסלקו, אולם חשוב להיות מודעים לכך שיעילות הטיפול מוטלת בספק וכן שהצלחה מלאה אינה מובטחת. בנוסף, אין מדובר בטיפול בודד אלא בסדרת טיפולים עליהם יש לחזור בכל תקופה ואלו עשויים להיות מלווים בתופעות לוואי.

האם אפשר למנוע את הצלוליט בטיפול מקדים?

הקפדה על תזונה נכונה, שתייה מרובה של מים וביצוע פעילות גופנית תדירה וסדירה, יכולים למנוע את תופעת הצלוליט. אלו עשויים להיות אפקטיביים בעיקר בקרב נשים צעירות שמודעות לבעיה אך עדיין לא סובלות ממנה באופן משמעותי. כמובן אין שום ערבות לכך שהצלוליט לא יתקוף במהלך השנים גם את אותן הנשים אשר מקפידות על אורח חיים בריא ומאוזן.