סימני מתיחה

סימני מתיחה

סימני מתיחה מופיעים כמעט אצל 90% מהנשים שעברו הריונות, הם יכולים להופיע גם לאחר דיאטות קיצוניות. כמובן שגם כאן, אי אפשר בלי הגנטיקה שיכולה להשפיע על הופעת הסימנים גם ללא הריונות או דיאטות חזקות. סימני המתיחה מופיעים בעיקר באזור הבטן, בשדיים, בגב וברגליים. סימני המתיחה אינם קשורים אך ורק למשקל ולגיל, הם יכולים להופיע גם אצל בני נוער שגדלים מהר מידי וישנם גברים רבים שסובלים מהתופעה, למרות שהם פחות נוטים לטפל בה.

דרכי הטיפול בסימני מתיחה

לסימני מתיחה, אין תשובה ברורה וחד משמעית בעולם האסתטיקה. דבר אחד שאין עליו כמעט ויכוח מבחינת המומחים הוא שלא ניתן להעלים סימני מתיחה בעור באמצעות משחות בלבד. שני הטיפולים הפופולאריים ביותר להעלמת סימני מתיחה הם: טיפול במכשיר לייזר בקרן מסוג 1540, או טיפול בהזרקת Co2 (פחמן דו חמצני).

טיפול בלייזר

בטיפול באמצעות לייזר קרן הלייזר מתמקדת באזור הסובל מסימני מתיחה ומעודדת את הגוף לייצר מחדש, באותו אזור, חומרים כדוגמת קולגן, אשר מטשטשים את סימני המתיחה. הטיפול בסימני מתיחה באמצעות לייזר נחשב לטיפול ארוך, מינימום 10 טיפולים וכיום הוא אינו מעלים לחלוטין את הסימנים, אלא רק מטשטש אותם. כמו כן, יש צורך לחזור על הטיפול אחת לחצי שנה.

הזרקות C02

טיפול הזרקת Co2 (פחמן דו חמצני) נחשב לטיפול יעיל יותר. הטיפול עובד על העיקרון שכאשר הגוף מזהה ריכוז עודף של פחמן דו חמצני, הוא מספק חמצן לאותם אזורים כדי לסלק את הפחמן הדו חמצני. הרופא מזריק פחמן דו חמצני לאזורים הסובלים מסימני מתיחה, הגוף מזהה ריכוז גבוהה באזור והוא מגביר את הסירקולציה למקום ואפילו בונה נימים קטנים. באמצעות פעולה זו של הגוף ישנה גדילה מחודשת של הקולגן ושל הסיבים האלסטיים וסימני המתיחה הופכים כמעט לבלתי נראים. שיטה זו היא טובה גם למיצוק של העור – הפיכת עור רופף למוצק יותר על ידי מספר הזרקות.

את הזריקות תצטרכו לקבל עד 14 פעמים, בתדירות של פעם בשבוע ולפעמים פעמיים בשבוע. כבר לאחר 5 טיפולים ניתן לראות שיפור. לטיפול זה אין סיכונים והתוצאה היא לטווח ארוך מאוד, בתנאי כמובן שלא יהיו הריונות חוזרים, או דיאטה קיצונית. בנוסף לשני הטיפולים שציינו לעיל, ניתן גם להסיר סימני מתיחה באמצעות ניתוח, פילינג כימי, טיפול באור כחול ועוד. כאשר לא כל השיטות הן אפקטיביות ולפעמים הן יכולות לגרום לא רק להוצאה כספית מיותרת, אלא ליותר נזק מאשר תועלת.

לסיכום ניתן לומר שלמרות שתופעת סימני המתיחה היא תופעה נפוצה מאוד, עדיין לתופעה יש יותר טיפולים שאינם אפקטיביים, מאשר טיפולים שבאמת עוזרים להעלמה מוחלטת של סימני המתיחה.

אם אתם סובלים מתופעה זו של סימני מתיחה ורוצים להיפטר ממנה אחת ולתמיד, עליכם לבצע מחקרה מעמיק ויסודי ביותר, בנוגע לשיטה שבה תבחרו. לאורך הבדיקה שלכם, אתם תגלו כמות גדולה מאוד של רופאים, קוסמטיקאית וכירורגים, אשר יאמרו לכם כי הטיפול שלהם הוא הטוב ביותר, ויכול להיות שהם גם צודקים, אבל אתם צריכים לוודא שהתוצאות של הטיפול הינן תוצאות טובות ומשמעותיות וגם שהטיפול הוא טיפול בטוח ללא סיכונים רבים מידי ותופעות לוואי קשות.