בוטוקס בהריון

בוטוקס בהריון

נשים רבות מתלבטות אם להמשיך או להתחיל טיפולי בוטוקס בזמן הריון. מצד אחד הן רוצות להרגיש טוב עם עצמן ועם המראה שלהן גם בתקופת ההיריון, מצד שני אף אחת מאותן הנשים ודאי לא רוצה לקחת סיכונים מיותרים או חלילה לפגוע במהלכו התקין של ההיריון שלה או לסכן את בריאותו של העובר. אז האם באמת קיימים סיכונים בטיפולי בוטוקס במהלך הריון?

יתרונותיו של הבוטוקס בזמן ההיריון

בכוחו של הבוטוקס לתרום תרומה משמעותית לנשים (וכמובן, גם לגברים) הן מהבחינה האסטטית והן מבחינת שיפור איכות החיים בעיקר בתקופות קצת בעייתיות בתחום האסטטי כמו תקופת ההריון. לדוגמא, בוטוקס יכול לפתור ולהקל משמעותית על בעיית הזעת היתר מבית השחי, הכול כך מוכרת בעיקר לנשים הנמצאות בהריון מתקדם במהלך חודשי הקיץ החמים. בוטוקס יכול לגרום לנשים להרגיש יותר טוב עם איך שהן נראות ובתקופת ההיריון נשים רבות מרגישות שהן נראות רע בגלל הגוף שגדל וההורמונים המשתוללים. אבל כנראה שגם כאשר מדובר בטיפול יחסית פשוט אשר יכול לפתור בעיה הפוגעת באיכות החיים, רוב הנשים ההריוניות יבחרו בסופו של דבר להימנע מהטיפול הזה, בעיקר אם קיים הסיכוי ולו הקטן ביותר לפגיעה בשלום ההיריון ובריאות העובר שלהן.

דעות חלוקות לגבי הסיכונים בטיפול

לגבי התשובה לשאלה "האם באמת ישנם סיכונים בטיפולי בוטוקס בזמן היריון?" הדעות חלוקות, ישנם רופאים הטוענים שחל איסור מוחלט על טיפולי בוטוקס בהריון ומבחינתם גם רמת סיכון הקרובה לאפס, היא רמת סיכון שלא כדאי לקחת. לעומתם, ישנם רופאים הטוענים שמכיוון שלא נמצאה שום הוכחה מדעית לכך שהבוטוקס מסוכן יותר לאישה הריונית מכל חומר אחר, אין שום סיבה שהוא יהיה אסור לשימוש גם במהלך הריון.