הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס

טיפולי הזרקת בוטוקס כבשו את העולם בסערה לפני כמה שנים והם עדיין פופולאריים מאוד בשל יעילותם והעובדה שהם מציעים החלקת קמטים והעלמת שאר תופעות בצורה מהירה, בטוחה וללא אשפוז. מיליוני נשים וגברים בכל העולם כבר עברו טיפולי בוטוקס ועולם הרפואה מלא בהוכחות לאיכות ויעילות טיפולים אלו. הבסיס לכל זה הוא הזרקת בוטוקס לאזורים תת עוריים בהתאם לצורך ולמהות הבעיה.

בוטוקס – בוטולינום טוקסין

השם הנפוץ והפופולארי הזרקת בוטוקס הוא למעשה שם מסחרי של החברה הראשונה שיצאה עם מוצר זה לשוק. הטיפולים מבוססים על חלבון בשם בוטולינום טוקסין שמיוצר בהליך מעבדתי מדויק, חלבון זה הוא רעלן חזק מאוד שמשפיע על פעילות עצבית בגוף. מעבר לשם בוטוקס ניתן למצוא נגזרות של חלבון זה בעוד כמה שמות מסחריים של חברות רפואיות אחרות שפיתוח מוצר דומה במהותו.

הזרקת בוטוקס פועלת כך שהחומר הפעיל בזריקה הקטנה הזו משפיע על פעילות עצבית – למשל החלקת קמטים באמצעות פעולה ישירה על שרירי ההבעה בפנים, מניעת הזעת יתר באמצעות נטרול מנגנון ההזעה באזור הבעייתי, חיטוב אזורים שונים בגוף, מניעת עוויתות שרירים וכן הלאה.

הליך לא ניתוחי

הזרקת בוטוקס היא הליך שאינו ניתוחי והוא למעשה זעיר פולשני בלבד, ההזרקה נעשית בצורה עדינה ומדויקת לאזורים תת-עוריים. ניתן לעבור טיפול הזרקת בוטוקס בתור עניין שכולו לוקח כשעה ואף פחות, אין צורך בהכנה מיוחדת או בזמן אשפוז/התאוששות ארוך. את התוצאות של הזרקת החומר ניתן לראות בבירור במלוא איכותן כבר לאחר ימים בודדים.

במהלך הזרקת בוטוקס עצמה הרופא המבצע מחדיר כמה זריקות באזורים ספציפיים שנקבע מראש, בכל זריקה כמות מזערית ביותר של בוטולינום טוקסין. בטיפולי בוטוקס להעלמת קמטי הבעה ההזרקה נעשית אל שרירי ההבעה עצמם למשל. ישנם רופאים שמאלחשים את המקום וישנם אלו שלא נוקטים בגישה זו – בכל מקרה הכאב מינימלי וכך גם אי הנוחות מהטיפול.

משך השפעת הטיפול

הזרקת בוטוקס אינה פיתרון קבע לקמטי הבעה, הזעת יתר וכדומה, בגלל שהחומר מוזרק לגוף וזהו חלבון, הוא נספג לאחר כמה חודשים והשפעתו פגה. משך השפעת טיפול הזרקת בוטוקס הוא 4-6 חודשים לטיפולי פנים ו-6-10 חודשים בבוטוקס הזעת יתר – לאחר מכן יש לחזור על הטיפול לשימור תוצאותיו.