סיבוכים, תופעות לוואי והחלמה בהזרקת בוטוקס

סיבוכים, תופעות לוואי והחלמה בהזרקת בוטוקס

הבוטוקס נחשב לטיפול בטוח יחסית, למרות שמדובר ברעלן לכל דבר ועניין המשתק את שרירי הפנים. הבוטוקס מאושר על ידי משרד הבריאות האירופאי והישראלי, יש לו מעט תופעות לוואי, ופרסומים מדעיים רבים מאשרים את הבטיחות הגבוהה שלו.

סיבוכים

  • תוצאה לא רצויה – תוצאה לא רצויה היא כאשר אותו חלק בפנים שעבר טיפול, בדרך כלל החלק העליון של הפנים, נראה מתוח מידי ואפילו משותק ובגלל זה הפרצוף מקבל מראה מלאכותי. החדשות הטובות הן, שגם אם התוצאה היא לא רצויה, מדובר בתוצאה הפיכה וכבר לאחר חצי שנה תחזרו למראה המקורי שלכם.
  • שיתוק שרירים – לפעמים מתרחש שיתוק בשרירים שנמצאים ליד האזור שאליו הוזרק הבוטוקס, כמו לדוגמה צניחה של העפעף בגלל שיתוק חלקי של השריר שאחראי על הרמתו. סיבוך זה הוא גם נדיר וגם חולף לאחר כשבועיים או שלושה.

למרות שמדובר בטיפול פשוט מאוד עליכם לדווח לרופא אודות מצבכם הבריאותי כגון: האם אתם סובלים ממחלות הקשורות למערכת העצבים, האם אתם לוקחים תרופות כלשהן באופן קבוע (הזכירו את כל התרופות, גם אם אתם חושבים שאין להן קשר לטיפול), האם אתם סובלים מרגישויות מסוימות או אלרגיות וכדומה. אם את בהיריון, מניקה או שוקלת להיכנס להיריון עלייך לציין זאת בפני הרופא לפני הטיפול, מכיוון שטיפול זה נאסר על נשים בהיריון או מניקות.

תופעות לוואי

  • אדמומיות, נפיחות ושטפי דם קטנים – לפעמים לאחר הטיפול יופיעו שטפי דם קטנים, אדמומיות או נפיחות של האזור, מדובר בתופעה שחולפת לאחר מספר ימים.
  • כאב ראש – לאחר טיפול בוטוקס, במיוחד בחלק העליון של הפנים, יכול להופיע כאב ראש, בכאב זה ניתן לטפל באמצעות משככי כאבים שאתם רגילים ליטול כאשר יש לכם כאב ראש.

החלמה

טיפול הבוטוקס הוא טיפול מהיר אשר אין לו תקופת החלמה, כלומר מיד לאחר הטיפול תוכלו לחזור לחיים השגרתיים שלכם ואפילו לעשות את הטיפול במהלך הפסקת הצהריים שלכם, אם לא אכפת לכם לחזור לעבודה מעט אדמומיים יותר מהרגיל. את התוצאות המלאות של הטיפול ניתן לראות לאחר כארבעה ימים. בהיותו טיפול בטוח מאוד ניתן לחזור עליו כל חצי שנה למשך שנים ארוכות.