שאלות ותשובות על בוטוקס

שאלות ותשובות על בוטוקס


מה בדיוק עושים בטיפול בוטוקס?
בטיפול בוטוקס, מזריקים את הבוטוקס לתוך שרירי ההבעה בפנים אשר אחראים ליצירת קמטי ההבעה. הבוטוקס גורם לשיתוק חלקי של אותו שריר ועל ידי כך הוא מחליק את קמט ההבעה. את הטיפול נהוג בדרך כלל לעשות בחלק העליון של הפנים בקמטי המצח האופקיים, בקמטים שבצידי העיניים, בקמטים שנוצרים בין הגבות ולפעמים גם במיתרים הבולטים של שרירי הצוואר ובקמטים סביב הפה, בתנאי כמובן שהם קמטי הבעה ולא גיל.

מה הוא אורך הטיפול?
אורך הטיפול הוא כחצי שעה ולפעמים הרבה פחות מכך, כאשר זמן הטיפול יכול להתארך מעט, עם יש יותר קמטים אליהם תרצו להזריק את הבוטוקס.

מאיזה גיל אפשר לעבור טיפול בוטוקס?
להזרקת בוטוקס אין גיל מקסימום או מינימום, הרבה פעמים ההמלצה היא להתחיל בטיפול בוטוקס מוקדם ככל האפשר, כי אז התוצאות הן טובות יותר.

האם ישנן בדיקות שצריך לעשות לפני הטיפול?
לפני הטיפול אין בדיקות מיוחדות שצריך לעשות, אבל עליכם לספר לרופא הכול אודות מצבכם הבריאותי. אלו תרופות אתם נוטלים באופן קבוע, האם אתם סובלים מאלרגיות כלשהן, האם אתם סובלים ממחלות כרוניות ובעיקר ממחלות הקשורות לעצבים או לשרירים, האם אתם סובלים או שסבלתם בעבר מזיהומים באזור הטיפול וכדומה. כמו כן, הטיפול נאסר על נשים בהיריון, או נשים מניקות מכיוון שעדיין אין מספיק מחקרים אודות השפעת הבוטוקס על נשים בהיריון.

האם הטיפול הוא בהרדמה?
הטיפול לא נעשה בהרדמה בכלל, אבל אם אתם רגישים מאוד לכאב אתם יכולים לבקש הרדמה מקומית באמצעות משחות מרדימות, או אפילו להרדים את האזור מעט בעזרת קרח.

מה הסיבוך השכיח ביותר בטיפול בוטוקס?
הסיבוכים של טיפול הבוטוקס הם שכיחים מאוד, אפשר לומר שרק 1% עד 3% סבלו מסיבוכים כתוצאה מהטיפול. הסיבוך השכיח ביותר הוא שיתוק השרירים שנמצאים ליד השרירים שאליהם הוזרק הבוטוקס. סיבוך זה חולף, בדרך כלל, לאחר שבועיים ולפעמים שלושה שבועות.

האם יש צורך לחזור על הטיפול?
כן, השפעת הבוטוקס מחזיקה מעמד לחצי שנה בלבד ולפעמים מעט יותר מכך, לכן בכל חצי שנה בערך תצטרכו לחזור על הטיפול. כמו כן, ישנם מקרים בהם תוצאות הטיפול הראשונות אינן מספיק טובות ואז יש צורך לחזור על הטיפול הראשוני לאחר ארבעה ימים כדי לשפר את התוצאות.

איך אני ארגיש לאחר הטיפול?
ההרגשה לאחר הטיפול לא צריכה להיות שונה מלפני הטיפול. ישנם מטופלים שמפתחים כאב ראש לאחר הטיפול, אשר ניתן לטפל בו באמצעות כדורים להורדת כאבים.

מתי יורדת הנפיחות והאדמומיות עוברת?
לא אצל כולם מופיעה נפיחות או אדמומיות ואם כן, היא חולפת בדרך כלל כעבור שלושה עד ארבעה ימים.

מתי רואים את התוצאות של הטיפול?
כבר לאחר הטיפול אפשר להבחין בשינוי, ולאחר חמישה ימים מקסימום רואים את האפקט המלא של הטיפול.

האם אפשר לתקן את התוצאות של הטיפול?
אפשר לחזור על הטיפול לאחר מספר ימים כדי לחזק אותו ולחזק את התוצאות, במידה והן אינן משביעות רצון, אבל אם הבעיה היא שאינכם מרוצים מהמראה החלק שנוצר לאחר הטיפול, אין אפשרות לשנות זאת, ואתם תצטרכו לחכות חצי שנה עד שתחזרו למראה המקורי שלכם.