מנתחים פלסטיים

מנתחים פלסטיים


בתקופת מלחמת העולם הראשונה, בעלי מקצוע מתחום הרפואה והכירורגיה נדרשו לטפל בפציעות קשות, אשר גרמו לשינויים אסתטיים בפנים. באותה תקופה המידע הקיים לא הספיק כדי לטפל בפגיעות האסתטיות והמנתחים נאלצו פעמים רבות למצוא פתרונות בעצמם. אחת המסקנות מאותה תקופה הייתה שמראה אסתטי או יותר נכון, שיפור המראה האסתטי הוא חלק חשוב מאוד בהחלמה של אותם פצועי מלחמה.

ניתוחים פלסטייים מחולקים לשתי קטגוריות עיקריות: ניתוחים בהתוויה רפואית, כלומר ניתוחים שנועדו לשחזר חלקי גוף שנפגעו, תיקון מומים מולדים ותיקון נזקים כתוצאה מתאונות או פציעות. הקטגוריה השנייה היא ניתוחים שנעשים מסיבות אסתטיות בלבד, כלומר המטופל מבצע את הניתוח כדי לשפר את ההופעה שלו ובזכות כך הוא בדרך כלל גם משפר את הדימוי והביטחון העצמי שלו.

כמעט בכל שנה אנחנו עדים להתפתחויות הטכנולוגיות הרבות בתחום זה, אשר מאפשרות מגוון גדל והולך של ניתוחים כירורגיים אסתטיים במחירים סבירים. התקדמות הטכנולוגיה עוזרת גם לקצר את זמן הניתוח, להפחית את הסיבוכים ותופעות הלוואי ולפעמים אפילו לבצע הליך שבעבר בוצע אך ורק בעזרת ניתוח, ללא ניתוח בכלל. אבל לפי דעתנו, תוצאות הניתוח לטוב ולרע, אינן קשורות אך ורק לטכנולוגיה ולידע שהצטבר בתחום במהלך השנים, אלא בעיקר למנתח הפלסטי, למומחיות ולניסיון שלו, לכן אם אתם עומדים לבצע ניתוח אסתטי, בחרו בקפידה רבה את המנתח שלכם. האיגוד הישראלי לכירורגיה פלאסטית ואסתטית מזהיר מפני ביצוע ניתוחים אסתטיים על ידי כירורגים שאין להם הכשרה מקצועית לכך. לטענת האיגוד כ- 5% מהניתוחים מבוצעים ע"י כירורגים ללא ההכשרה המתאימה וזאת בעיקר בגלל שאין תקנה שאוסרת או מגבילה כירורגים לבצע ניתוחים ללא הכשרה מתאימה. כאמור, לאותם מנתחים יש אישור מטעם משרד הבריאות, אבל אין להם את ההכשרה.

ההתמחות הכירורגית פלסטית נמשכת שש שנים ורק לאחר סיום התקופה ומבחן מסכם, המנתח הפלסטי זכאי לקבל תעודה, לכן עליכם לבקש תעודת "מומחה לניתוחים פלאסטיים" כדי לדעת בוודאות שמדובר ברופא שעבר הכשרה מלאה בכירורגיה פלאסטי, בנוסף לשאר הבירורים שאתם מבצעים לגביו.

מנתחים פלאסטיים מבצעים מספר סוגים של ניתוחים פלאסטיים החל מניתוח מתיחת פנים וכלה בניתוח הצמדת אוזניים, אבל כמעט לכל מנתח, יש את המומחיות האישית שלו- ניתוח ספציפי שאותו הוא עושה הכי הרבה פעמים ובאחוזי הצלחה גבוהים. כדאי לכם למצוא מנתח פלאסטי, אשר המומחיות שלו היא בסוג הניתוח שאתם צריכים, מנתח שאתם יודעים בוודאות שהוא ביצע את הניתוח הזה מספר רב של פעמים ושהמטופלים שלו שעברו את הניתוח היו מרוצים לא רק מהתוצאות, אלא גם מהיחס ומהזמינות שלו גם בתקופת ההחלמה והביקורת.

חשוב להגיע לניתוח הפלאסטי בריאים לא רק מבחינה פיזית, אלא גם מבחינה נפשית. יכול להיות שהפגם האסתטי שאתם מרגישים, גרם לירידה בביטחון העצמי שלכם ולפגיעה בדימוי העצמי, אבל חשוב שתזכרו, הניתוח יצליח אך ורק אם תגיעו עם ציפיות מציאותיות בנוגע לשינויים שיתרחשו במראה החיצוני שלכם ובנוגע לשינויים אחרים בחייכם. יכול להיות שהדימוי העצמי שלכם ישתפר, יכול להיות שבזכות כך החיים החברתיים שלכם יהיו יותר טובים, אבל עדיין מדובר בחלק אחד, קטן, מתוך מכלול עצום של דברים שמתרחשים בחיים שלכם ולכן עליכם לוודא שאינכם תולים את כל האושר שלכם בתוצאות של הניתוח ושאתם מודעים לעובדה שהתוצאות שלו, טובות ככל שיהיו, לא בהכרח יעשו אתכם מאושרים יותר.

בהצלחה.