השתלת שיער לפני אחרי

השתלת שיער לפני אחרי

ערוץ לבריאות - ד"ר ברנרדו פינקל מסביר על תהליך השתלת שיער

ד"ר ברנרדו פינקל – נשירת שיער זה מחולק, 80% זה גנטי, זה בא מדור לדור, סבא לאבא לבן, בדרך כלל הנשירה מתחילה בגיל 18, 21. זה גם הורמונאלי וזה גם יכול להיות מחלות עור למיניהן, מחלות אחרות, או סיבות אחרות לנשירה, כמו שידוע לנו טיפולים מיוחדים כמו כימותרפיה. מבחינה טיפולית שקיימת היום בשוק, בעקרון יש שתי תרופות מוכחות שזה מינוקסי ופרופסיה, אבל זה לכל החיים, ברגע שאתם מפסיקים לקחת אותן הנשירה מתחילה עוד פעם. בוודאי שלכל תרופה יש תופעות לוואי ולכן צריך לקחת אותן תחת השגחה רפואית.

ד"ר פינקל בחדר טיפולים עם מועמד לניתוח השתלת שיער

ד"ר פינקל – סימנתי לו פה את החלק שממנו אני אקח את השערות שאני הולך להשתיל (אזור העורף). מה שעושים וזה חשוב מאוד זה להוציא את הזקיק של השיער ויש שתי שיטות – יש שיטה אחת שמוציאים נקודות נקודות ואז לא נשאר שום סימן וצלקות ומעבירים שערה שערה. מוציאים מכניסים, מוציאים מכניסים. צורה שנייה שמקובלת מאוד בהשתלות גדולות בעיקר, זה שאני לוקח את כל הפרוסה הזאת (מצביע על רצועת שיער מאזור העורף) לוקח אותה ולאחר מכן אני תופר את זה (את החלק שממנו הוסר השיער) ששני השוליים מתקרבים אני תופר, אני מוריד את הפלסטר (שנמצא מעל החתיכה שהוסרה) השיער נופל עליו ולא רואים שום צלקת.

ד"ר פינקל מדבר אל המטופל – עכשיו אנחנו נתחיל את ההשתלה והדבר הראשון אני מסמן לך איפה אני הולך לעשות את ההשתלה, אני שובר. אני עושה השתלה בצורת זיג זג לא סימטרי, כי אם אני אעשה את זה ממש על הקו זה יראה כמו בובת ברבי, משורטט זה נראה השתלה. בשלב הבא אנחנו עוברים לחדר ניתוח שם אני עושה הרדמה מקומית ונמשיך הלאה.

ד"ר פינקל עם המטופל בחדר בניתוח – אז בניתוח מה שאנחנו רואים זה שאני עושה הרדמה מקומית, בחלק השטחי ביותר של העור שבו נמצאים הזקיקים אני לא צריך ללכת יותר עמוק מזה, כי אם הולכים יותר עמוק אפשר לפגוע בעצבים. אחרי שאני מוציא את השערות יש לי צוות שמפריד את השערות לזקיקים בודדים ואת הזקיקים האלו, אני על ידי מחט מאוד עדינה עושה נקב קטן ומחזיר את זה.

ד"ר פינקל בחדר הקבלה שלו – אני לא ממליץ לעשות השתלות שיער מתחת לגיל 25. מהרבה סיבות, אחת הסיבות כי ההתקרחות ממשיכה ובקצב אז ההשתלה לא תצליח כי זה לא יראה טבעי בסופו של דבר. הדבר השני זה פסיכולוגי, בחור בן 22, בן 18 הוא מצפה שיהיה לו מראה שיער (הרבה שיער). השתלת שיער משפרת מראה ומשפרת די הרבה אבל הוא אף פעם לא מגיע כמו שמצפים.

דוד דביר, רקדו ויוצר מחול – אני אדם שעוסק באומנות ובמחול ומאוד מקפיד על מקצועיות, על גוף נכון, על לוק נכון. יום אחד הייתי בחתונה של קרוב משפחה וצלמו אותי הרבה וראיתי שאני מתחיל לקבל בצדדים פיסות קרחות, וחשבתי שזה לא נאה ולא יאה, כי בסה"כ הגוף נראה טוב אז למה שהשיער יראה לא טוב? אז חיפשתי פתרון והפתרון הטוב ביותר היה להשתיל שיער. הלכתי לבדיקות ואמרו לי שאני מתאים, שיש לי מספיק שיער מאחור להעביר קדימה וחיפשתי רופא ואז המליצו לי על ד"ר פינקל. הגעתי אליו והוא עשה לי עבודה למופת ואני פשוט חגגתי אחרי זה. כל מה שהושתל כנראה וקורה בפועל שנושר מיד והשורש נשאר בפנים ואז צומחת שערה אמיתית לתמיד. זה לוקח שלושה ארבעה חודשים עד שרואים זקיקים קטנים של שיער וזה נורא מתסכל בהתחלה. אבל אחרי חצי שנה שהשיער מתחיל לגדול האושר גדול וזה ממש ממש כיף.