שאלות ותשובות על השתלת שיער

שאלות ותשובות על השתלת שיער


אילו אפשרויות של השתלת שיער קיימות היום?
כיום ישנן שתי טכניקות עיקריות להשתלת שיער. הטכניקה הנפוצה ביותר היא לקיחת זקיקי שיער מהעורף והשתלתם באמצעות חורים זעירים שהמנתח מבצע באמצעות סכין או לייזר באזור ההתקרחות. השיטה השנייה מתאימה יותר להשתלת שיער באזורים גדולים. בשיטה זו המנתח לוקח רצועות שיער מאזור העורף, לאחר לקיחת הרצועה המנתח תופר את שני חלקי העור הפתוחים אחד לשני, הצלקת שנותרת מתפירה זו מכוסה בדרך כלל על ידי השיער בעורף.

מה הוא אורך הניתוח?
הניתוח אורך בין כחצי שעה לשעתיים, למיומנות של המנתח ולגודל האזור המושתל יש כמובן השפעה על הזמן. המנתח צריך לא רק להוציא זקיקי שיער מהעורף, אלא גם לתכנן את ההשתלה כך שהתוצאות שלה יהיו טבעיות ככל האפשר.

מאיזה גיל אפשר לעבור ניתוח השתלת שיער?
הגיל שממנו מומלץ להתחיל לבצע השתלת שיער הוא 25, מתחת לגיל זה לא מומלץ לבצע השתלה מכיוון שההתקרחות ממשיכה וקשה לנבא את התוצאות שלה ולהתאים את ההשתלה אליה. כמו כן, חשוב לזכור שאי אפשר לבצע השתלה, אם אין מספיק שיער בעורף כדי לקחת ממנו שתלים.


השיער מתחיל לצמוח כחודשיים או שלושה לאחר הניתוח | theritters

האם ישנן הכנות שצריך לעשות לפני הניתוח?
שבועיים לפני הניתוח צריך להפסיק להשתמש באספירין או בתרופות המכילות אספירין, כשבוע לפני הניתוח אסור לצרוך אלכוהול. גם אספירין וגם אלכוהול מגבירים את הדימום ומכיוון שאספקת הדם לקרקפת היא גדולה מאוד, נטילת החומרים הללו יכולה ליצור דמומים כבדים מאוד.

האם הניתוח הוא בהרדמה מלאה?
הניתוח מבוצע בהרדמה חלקית, באמצעות זריקות מקומיות לאזור שבו תתבצע ההשתלה.

מה הסיבוך השכיח ביותר בהשתלת שיער?
הסיבוך השכיח ביותר הוא דימום ובדרך כלל מדובר בדימום קל החולף מעצמו. כמו כן, ישנה אפשרות לזיהום, אבל מדובר באפשרות נדירה מאוד. מטופלים רבים חשים ביום שאחרי הניתוח כאב ראש שניתן לטפל בו באמצעות משככי כאבים וישנה גם ירידה בתחושה באזור הקרקפת.

האם יש צורך לחזור על ההליך?
ניתוח השתלת שיער נעשה במספר שלבים, מכיוון שבהשתלה הראשונה צריך לתת רווח בין שתל לשתל, כדי שכל שתל יוכל לצמוח, לכן ממתינים בדרך כלל כחצי שנה בין השתלה להשתלה.

איך אני ארגיש לאחר ההשתלה?
לאחר הניתוח הראש שלכם יהיה חבוש לגמרי וככל הנראה שתסבלו גם מכאב ראש. לפעמים האזור מתנפח מאוד, הדבר יכול להבהיל, אבל מדובר בתופעה טבעית שחולפת מעצמה.

מתי רואים את התוצאות של ההשתלה?
כשבועיים לאחר ההשתלה השיער המושתל נושר, מדובר בחלק מתהליך ההשתלה שבו הזקיק מתאקלם בסביבה החדשה שלו. השיער החדש מתחיל לצמוח כחודשיים או שלושה לאחר הניתוח. רק כאשר השיער מגיע לאורך של חמישה סנטימטרים אצל גברים, אפשר בוודאות לדעת אם ההשתלה הצליחה ואל תשכחו שמדובר בדרך כלל בשני טיפולים בהפרש של חצי שנה. אפשר לומר שרק לאחר שנה ויותר תראו את התוצאה המלאה.

האם אפשר לתקן את התוצאות של השתלת השיער?
אפשר לתקן תוצאות של השתלת שיער, במקרה וההשתלה דלילה ורוצים לעבות את השיער. אי אפשר לתקן תוצאות שנראות מלאכותיות מידי, לדוגמה השתלה לא נכונה בקו המצח.

האם ניתן לספר שיער מושתל?
בטח שכן וישנם סיכויים לכך שהשיער החדש יהיה שופע יותר. אפשר גם לצבוע את השיער לסלסל אותו או להחליק, בעצם אפשר לעשות כל דבר שהייתם עושים בעבר לפני ההתקרחות.