מתיחת פנים לפני אחרי

מתיחת פנים לפני אחרי

כתבה של ערוץ החיים הטובים – מתיחת פנים והרמת צוואר

ד"ר ג'יקי סרוב – משנה לשנה יורד גיל המנותחים בישראל ובעולם, יש כאלה שאומרים שניתוח מוקדם יוצר הגנה מנזקי הזמן עוד לפני שהם קורים, ויש הטוענים שצריך לתת לזמן ולעור לעשות את שלהם ועד אז לא להיכנס לניתוח שלא ממש צריכים כרגע.

על אישה שבחרה להקדים את המאוחר ולעבור ניתוח פנים בכתבה הבאה.

אנה – אני באתי לעשות ניתוח מתיחת פנים ועפעפיים.
מראיינת – את מתרגשת?
אנה – מתרגשת.
ד"ר מור אלדד (מרכז רפואי "מרום ברזל" ת"א) – אנחנו עומדים לנתח גברת בת 49 שמפריע לה האזור של העפעפיים והאזור של הצוואר שכבר מתחיל ליפול, היא רוצה להיראות טוב יותר לקראת יום הולדת 50 שלה, ואני אעשה את המקסימום כדי שהיא תראה טוב.
אנה – אני לא כל כך אהבתי את איך שאני נראית שאמרתי שאני צריכה לתקן את זה. אני רואה שינויים בפנים ואני לא יכולה לעשות איתם כלום.
המראיינת – או.קיי. המייק אפ כבר לא עוזר.
אנה – לא עוזר ולא הקוסמטיקה, זאת אומרת, אפשר להיראות יותר טוב אחרי איפור בוודאי, אבל זה לא זה.
ד"ר אלדד – אז מה שקורה הוא שבעצם הניתוח מתוכנן כרגע (מצביע על הפנים של אנה שעליהם מסומנים בטוש אזורי החיתוך). אני נכנס מכאן עד בסיס הצוואר והחלק הזה (ד"ר אלדד מחזיק את החלק הרופף בתחתית הסנטר, החלק שמחבר בין הפנים לצוואר). אני לא רוצה שיהיה יותר כי זה בעצם בעיקר מה שמפריע לה. זה יהיה בסוף הניתוח בצורה כזו (הרופא מושך בעדינות את עור הצוואר של אנה כלפי מעלה). עכשיו מכאן אני נכנס (מצביע על האזור הצמוד לאוזן) ומפריד את העור וכל החלק הזה (עד הלחיים) יתרומם יחד עם הצוואר. יחד עם החלק הזה (מצביע לכיוון העיניים) עודף העור שיש כאן (אזור העפעפיים) לא יהיה יותר וכל החלק הזה יתרומם למעלה (החלק התחתון של העין) וזה בעצם הניתוח, נשמע פשוט לא?

הסרטון מראה כיצד אנה נכנסת לחדר הניתוח ומספר דקות לאחר תום הניתוח, כאשר אנה עדיין מורדמת.
ד"ר אלדד – קו הלסת חד, זה כבר נקי, העור מורם וגם העפעפיים, אנחנו נראה אותה בעוד 3 שבועות כשהיא כבר תהיה אחרי הניתוח.
מראיינת – מחר בבוקר אנה תצא מכאן עם תחבושות קטנות ואסתטיות שיכסו את הניתוח ובעוד חודש נוכל לראות את הפנים החדשות והיפות שלה.

ד"ר ג'יקי סרוב – כמעט חודש אחרי ניתוח מתיחת הפנים שלה, נמצאים איתנו היום אנה סיגל וד"ר אלדד שניתח אותה כדי לראות ולשמוע את התוצאות, ד"ר אלדד שלום לך.
ד"ר אלדד – כן היי.
ד"ר סרוב – מה השתנה במהלך החודש הזה?
ד"ר אלדד – אתה יכול לראות, בחודש הזה, אנה הייתה צריכה להיות חבושה במשך 5 ימים עד שבוע, היא הגיעה למרפאה אחרי שבוע והסרנו את החבישה וחלק מהתפרים. שבוע לאחר מכן הסרנו את שאר התפרים. אנה הייתה צריכה לבצעה עיסויים שאני הסברת לה איך עושים לאחר הניתוח וגם ניסויים לימפטיים כדי לשפר את הבצקת ולהקטין את הנפיחות והיום אנחנו חודש וחצי אחרי הניתוח.
ד"ר סרוב – ממה אתה ממליץ לאנה להיזהר לאחר הניתוח, בכל זאת מדובר בניתוח.
ד"ר אלדד – קודם כל לפני הניתוח ובעיקר נשים שסובלות מעצירות, אני ממליץ להן להיעזר בחומרים מונעי עצירות כדי שלא יצטרכו להתאמץ בשירותים. ברגע שהן מתאמצות הן מעלות את לחץ הדם וזה יכול לגרום לדימומים. דבר נוסף אלו כל התנועות של הצוואר, ברגע שאני עושה ניתוח של הצוואר אני מפריד עד למטה ומפריד את השרירים, אז אני מבקש לא להניע את הצוואר אלא את הגב ויחד איתו את הראש כדי לתת לאזור לנוח ולא למתוח יותר מידי את האזור. דבר נוסף הן אמורות לישון רק על הגב בשבוע הראשון, זה קשה מאוד לנשים שלא רגילות לישון על הגב. זאת בכלל המלצה, מי שיכולה לישון רק על הגב זה יותר טוב לפנים, זה פחות בצקת, זה פחות נפיחות זה פחות כיסים מתחת לעיניים.
ד"ר סרוב – אפרופו נפיחות, היא מורידה את התחבושות ורואה את הנפיחות, תוך כמה זמן הנפיחות יורדת.
ד"ר אלדד – זה משתנה, בשנה האחרונה התחלתי להשתמש בחומר שנקרא ארניקה ,זה על בסיס פרח, זה טבעי לגמרי ואפשר להשיג קפסולות מרוכזות של ארניקה בריכוזים שונים שניתנים לפני הניתוח ואחרי הניתוח וזה גורם לספיגה מהירה יותר של שטפי הדם ושל הבצקת, אז כך שהבצקת נספגת והפנים תוך שבועיים נראים דיי טוב.
מראיינת – ארניקה אפשר גם למרוח על התפרים?
ד"ר אלדד – כן אבל פה ישנה חברה אמריקאית שיצרה קפסולות והן ממש מרוכזות, אפשר לקנות את זה היום מהיבואן.
מראיינת – יש גם אפשרות של קפסולות וגם אפשרות למריחה.
ד"ר אלדד – כן.
מראיינת – אנה, איך היה השבוע הראשון?
אנה – אחרי הניתוח היה קשה לשכב על הגב, אני לא רגילה וגם חיכיתי לרגע, להוריד את התחבושות ולראות איך זה. אבל חוץ מזה אין הרגשה של משהו נורא, אפשר ללכת, אפשר להסתובב, אפשר להתרחץ. זה לא שאת תקועה במיטה וזהו.
מראיינת – את מגיעה לד"ר אלדד מורידה את התחבושות וזה..
ד"ר אלדד – שנייה רגע, אני רק אגיד.. אני מבין שזה נורא מבהיל ואת הקטעים של הניתוח לא רצו להראות, אבל הניתוח לא כואב. בכלל זה ניתוח פנים שלא כואב, זאת רק תחושה של אי נוחות ומשיכה באזור העליון של הצוואר וזה מה שמפריע.
מראיינת – מה קורה כשאת רואה את עצמך בפעם הראשונה?
אנה – כאילו אחרי הניתוח, נראיתי כמו אסטרונאוט בכובע חמוד כזה, אבל בסדר.
מראיינת – איך היו התגובות של המשפחה, חברים..
אנה – אני הכנתי אותם, אני אמרתי שזה יראה ככה, אז הם היו מוכנים וזהו. אין שום דבר נורא, אפשר לעבור את זה.. הימים קצת קשים..
מראיינת – הם זיהו מה עברת, מה עשית, או חשבו שהתאפרת?
אנה – המשפחה אחרי הניתוח או עכשיו?
מראיינת – החברים, המשפחה, אחרי הניתוח.
אנה – חלק לא הבינו חשבו שאני נראית טוב מאוד מאיזו שהיא סיבה וחלק הבינו שאני כן עשיתי משהו.
מראיינת – איך בעצם אישה צעירה יחסית מקבלת כזו החלטה לעשות ניתוח?
אנה – יחסית צעירה כמו שאת אומרת. אני הולכת למכון כושר, עושה דיאטה, עושה כל מיני דברים בשביל להיראות צעירה, הזמן עושה את שלו. פה את לא יכולה לעשות כלום (אנה מצביעה על החלק התחתון של צווארה) מכון כושר או משהו, אז צריך החלטה.
ד"ר סרוב – ד"ר אלדד יש לניתוח כזה פג תוקף.
ד"ר אלדד – אז ככה, הניתוח הזה בגיל הצעיר יותר, בין 40 ל- 50 העור אלסטי יותר והתוצאה נראית טוב יותר, היא מחזיקה ליותר, בין שבע לעשר שנים. זה לא שפשוט מורידים את המתג והכל נופל, אבל התוצאה מחזיקה יותר זמן. העניין של הצוואר מחזיק יותר, כי ברגע שתופרים את השריר זה מחזיק שנים. בדרך כלל נשים שמודעות ומעוניינות מתחילות את זה בשלב מוקדם, הן עוברות את הניתוח ואחר כך הן מטפלות בדברים קטנים, קמטים קטנים..
ד"ר סרוב – אתה אומר לאישה לכמה שנים זה יחזיק מעמד, אתה יכול מראש להגיד פחות או יותר שנים.
ד"ר אלדד – כן. זה ברור שיש כמה גורמים שמשפיעים על העניין של מראה הפנים, אחד זה עישון, נשים שמעשנות העור שלהן מזדקן מהר יותר. חשיפה לשמש, משחקים במשקל, נשים שיורדות ועולות במשקל ומשחקות עם זה המון העור ייפול. אז אלו דברים שצריך להגיד להן מראש. אישה באה שהיא מלאה או שמנה, היא מועמדת לניתוח פנים או מעוניינת בניתוח פנים, כדאי להגיד לה מראש לרדת במשקל ואז לעשות את הניתוח כי ברגע שהיא יורדת במשקל העור ייפול, אז אפשר להרים אותו יותר והתוצאה תהיה טובה יותר.
ד"ר סרוב – כשבאה אלייך אישה בגיל של אנה, זה נראה לך שהיא באה מוקדם או מאוחר או שהיום לגילאים אין חתך?
ד"ר אלדד – לניתוח פנים זה נכון שאנחנו רואים היום נשים צעירות יותר ויותר. יש גבול שצריך לשים אותו. אם בחורה בת עשרים ומשהו באה אליי ואומרת שהיא רוצה לעשות ניתוח פנים והמצב הוא טוב וברוב המקרים המצב הוא טוב, אני לא אעשה. אני יכול לשלב באזור הזה (מצביע על האזור שמתחת לסנטר) בחורות צעירות שמגיעות בגלל שיש להן סנטר כפול, שמן, אני יכול לשלב באזור, כדי להסיר את השומן הזה חלק מהניתוח פנים כדי לתת להן קו חד יותר ומראה צעיר יותר. אבל בדרך כלל הגיל הוא מעל גיל 40 וזה נדיר שזה לפני.
ד"ר סרוב – תודה רבה לכם.