זיהום בעקבות שאיבת שומן

זיהום בעקבות שאיבת שומן

בדומה לניתוחים המבוצעים במגוון תחומים, שאיבת השומן אינה חפה מסיכונים וביניהם, מסכנת זיהום. שיטות הטיפול בזיהום ייקבעו על ידי הרופא בהתאם למידת חומרתו.

ראשית, יש לומר כי ניתוח שאיבת השומן נחשב כיום לניתוח יעיל, בטוח ובעל תוצאות מצוינות. הניתוח אשר מתאים לאנשים המעוניינים להסיר כיסי שומן לא רצויים מאזורים ספציפיים בגוף, מעניק לאלו פיתרון אסתטי הולם וארוך טווח. ממש כמו כל ניתוח, גם לשאיבת השומן יש מספר סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים וביניהם הצטברות נוזלים, בצקות, נפיחות, שינויים מסוימים בצבע העור וכאמור – זיהום. כדי למנוע את האחרון, רופאים מסוימים יבקשו מהמטופלים לקחת אנטיביוטיקה מיד לאחר הניתוח ואילו אחרים, יעדיפו שלא לתת את האנטיביוטיקה שלא לצורך.

הגורמים לזיהום

זיהום במסגרת תהליך שאיבת השומן נחשב למקרה חריג. ובכל זאת, המקור לזיהום עלול להימצא בחדר הניתוח עצמו, במידה והציוד הרפואי לא חוטא כראוי, או גם במידה והמטופלים עצמם לא טיפלו כראוי בפצעים או בתפרים בהתאם להנחיות. כאן המקום לציין שחשוב מאוד ואפילו הכרחי לעבור את תהליך שאיבת השומן באמצעות רופאים מוסמכים ומנוסים אשר פועלים בחדרי ניתוח מתקדמים וסטריליים. חשיבות בחירת המנתח והסביבה הרפואית הם משמעותיים ביותר לא רק להצלחת הניתוח ולהשגת תוצאות אסתטיות טובות, אלא גם לשמירה על הבריאות של כל מטופל.

סיבוכים נדירים

לבד מתופעות הלוואי השכיחות אשר נחשבות לטבעיות כחלק מתהליך הריפוי הטבעי של הגוף, קיימים כמה סיבוכים הנחשבים לנדירים אולם כמובן שגם אותם יש להכיר. אלו הם למשל דימומים, חוסר תחושה באזור שנותח, חולשה קיצונית או הופעת מעין שקעים על פני העור. במקרים חריגים ובהחלט מסוכנים ייווצר תסחיף ריאתי הנגרם כתוצאה משטפי דם או שומן. התסחיף הריאתי הוא כאמור מצב מסכן חיים אשר דורש טיפול רפואי מיידי.