שאלות ותשובות על שאיבת שומן

שאלות ותשובות על שאיבת שומן


אילו שיטות שאיבת שומן קיימות?
ישנן מספר שיטות לשאיבת שומן, כאשר הבחירה בשיטה משתנה בהתאם להעדפת המנתח ובהתאם לאזור שממנו אתם רוצים לשאוב את השומן. השיטות הנפוצות הן – השיטה הרטובה, שיטת ההצפה, המסת שומן, שאיבה אולטרה-סונית, קנולה רוטטת, וישנה גם אפשרות לשאיבת שומן שטחית.

מה הוא אורך הניתוח?
ניתוח שאיבת שומן נמשך בין שעה לארבע שעות בהתאם לכמות השומן שתרצו לשאוב ולמספר האזורים שבהם אתם מעוניינים לטפל.

מאיזה גיל אפשר לעבור שאיבת שומן?
שאיבת שומן מבצעים רק לאחר שהגוף מקבל את צורתו הסופית, בדרך כלל לאחר גיל ההתבגרות. כמו כן, מבצעים שאיבת שומן רק לאחר שהגוף נמצא במשקל האידיאלי שלו ואין סיכונים של השמנה חוזרת, מכיוון שאז השומן יכול לנדוד לאזורים חדשים.

אלו בדיקות צריך לעשות לפני הניתוח?
מלבד דיווח מלא על מצבכם הרפואי, תצטרכו לעבור בדיקת דם יסודית. אם אתם סובלים מלחץ דם גבוה או מסכרת, רופא המשפחה יצטרך לאשר לכם את הניתוח. אנשים שמצבם הבריאותי אינו תקין יצטרכו לעבור בדיקת א.ק.ג ולפעמים גם צילום חזה.

האם הניתוח הוא בהרדמה מלאה?
ניתן לבצע שאיבת שומן בהרדמה מלאה או חלקית, הדבר תלוי בכמות השומן שאתם רוצים להוציא, במספר האזורים שעליהם המנתח יצטרך לעבוד וגם בהחלטה משותפת שלכם ושל המנתח.

מה הסיבוך השכיח ביותר בשאיבת שומן?
הסיבוך השכיח ביותר הוא הופעת שקערוריות וגלים באזור השאיבה, סימנים אלו מופיעים אצל אנשים שיש להם נטייה לכך ולא תמיד אפשר לדעת לפני הניתוח אצל מי יופיעו הסימנים ואצל מי לא, לאלסטיות של העור יש גם השפעה על כך. אפשר לטפל בשקערוריות באמצעות זריקות שומן מקומיות לאזור הבעייתי.

האם יש צורך להוציא תפרים?
כן, בניתוח שאיבת שומן מוציאים את התפרים לאחר כעשרה ימים.

מתי מורידים את המחוך או החבישה?
בשבוע הראשון שלאחר הניתוח תצטרכו להיות עם המחוך יום ולילה, לאחר שבוע תלבשו אותו רק ביום לתקופה של שבועיים נוספים.

איך אני ארגיש לאחר הניתוח?
בשאיבת שומן בינונית או חלקית הגוף עובר טראומה והדבר מתבטא בכאבים, נפיחות ודימום קל והרגשה של עייפות וחולשה, כדאי שתנסו לנוח ולישון הרבה, עד שתחזרו לאיתנכם. בשאיבת שומן שטחית ההתאוששות היא מאוד מהירה ואפשר לחזור לאורך חיים רגיל כבר לאחר שלושה ימים.

ממה אני צריך להיזהר לאחר הניתוח?
כדי להגיע להחלמה המהירה והטובה ביותר, עליכם להקשיב לגוף שלכם ולנוח ככל האפשר, חזרה לעבודה אפשרית לאחר שבוע באם לא מדובר בעבודה הכוללת פעילות פיזית מכל סוג שהוא, במקרה הזה גם הרמת מגשים נחשבת לפעילות פיזית. לאחר שלושה שבועות תוכלו לחזור לשגרת החיים הרגילה שלכם.

מתי יורדת הנפיחות והחבורות עוברות?
ירידת הנפיחות והבצקת היא תהליך הדרגתי שנמשך עד כחצי שנה, כאשר המראה שלכם ישתפר כל הזמן.

מתי אפשר להתקלח?
מותר ומומלץ להתקלח מיד אחרי הניתוח, אבל מכיוון שייתכן שתרגישו חולשה בימים הראשונים וישנה אפילו נטייה להתעלפות, עדיף שתתקלחו תחת השגחה.

מתי רואים את התוצאות של הניתוח?
את התוצאות הסופיות של הניתוח ניתן לראות לאחר חצי שנה ובאזור הסנטר רק לאחר שנה.

האם אפשר לתקן ניתוח שאיבת שומן?
ניתן לבצע תיקונים במקרה של אי סימטריה, או במקרה ששאיבת השומן אינה מספיקה, התיקונים נעשים על ידי ביצוע שאיבה חוזרת, או מתיחת העור. את התיקונים מבצעים בדרך כלל כחצי שנה לאחר השאיבה המקורית.