הגדלת חזה

הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה נחשב על ידי פלסטיקאים רבים כניתוח בעל אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד. רוב הנשים שביצוע ניתוח מסוג זה, היו מרוצות מאוד מהתוצאות וחלקן אפילו הצטערו שהן לא הגדילו מעט יותר את החזה שלהן. כמובן שכולנו ראינו ושמענו בתקשורת אודות נשים ש"קצת" נסחפו והגדילו את השדיים שלהן מעל ומעבר לכל פרופורציה, אבל בדרך כלל מדובר בנשים שרודפות אחר הפרסום והתהילה, או נשים כמו פמלה אנדרסון אשר השדיים שלה הם המוטיב העיקרי בקריירה המצליחה שהייתה לה בטלוויזיה ובקולנוע.

שתלי סיליקון להגדלת חזה

היום נשים שמעוניינות בהגדלת חזה, הן בדרך כלל נשים שהשדיים שלהן קטנים מדי לטעמן והן רוצות להגדיל אותם מעט, כדי להשיג מראה נשי יותר ועדיין לשמור על המראה הטבעי. הפלסטיקאים מתאימים את גודל השד למבנה הגוף של האישה ונמנעים בדרך כלל להגדיל את השד בניגוד למבנה הגוף כדי לא להרוס את הפרופורציות הקיימות.

בניתוח הגדלת חזה משתמשים בדרך כלל בשתלי סיליקון אשר לפני מספר שנים העלו חשד לנדידה של כמויות מזעריות של סיליקון לאזורים אחרים בגוף, תופעה אשר עלולה לגרום לתופעות לוואי לא רצויות ואולי אפילו לסרטן. מגזין Ynet פרסם לאחרונה ידיעה כי מינהל המזון והתרופות האמריקאי בוחן מספר מקרים שבהם הופיע סרטן הלימפומה אצל מושתלות סיליקון, ואם אכן יתגלה קשר בין שתלי הסיליקון לבין מחלת הסרטן הנדירה אך הקטלנית, סרטן ALCL, ה-FDA האמריקאי יאסור או יגביל את השימוש בשתלי סיליקון וזאת לאחר שלפני כשבע שנים ה-FDA אישר מחדש שימוש בשתלי סיליקון בתנאים הכוללים בדיקה שנתית מקיפה והתרעה בפני המושתלות על הסיכונים האפשריים.

מועמדות מתאימות להגדלת חזה

ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה כבר לאחר גיל ההתבגרות כשהגוף כבר מתייצב, אבל חשוב לזכור, גודל השדיים אינו קבוע הוא משתנה בעקבות הריונות, לידות, הנקה, שינויים הורמונאליים, השנים שעוברות וכדומה. לכן אישה שמבצעת ניתוח הגדלת חזה בגיל צעיר, צריכה לדעת שהגודל יחזיק מעמד לעשר שנים וזאת בתנאי שלא יהיו הריון ולידה בשנים אלו. ניתוח הגדלת חזה אינו פוגע בבלוטות החלב או בצינוריות המפרישות את החלב ולכן ניתן לבצע אותו גם לפני כניסה להיריון.

בחירת מנתח פלסטי להגדלת חזה

בבחירת המנתח לניתוח הגדלת חזה חשוב שתהיה התאמה בין הציפיות שלכן ולבין התוצאות שהמנתח מבטיח לכן. כלומר, מלבד בדיקה מוקפדת של ניסיון המנתח בתחום הספציפי של הגדלת חזה והמומחיות שלו, חשוב שתרגישו שאתן והמנתח שלכן, נמצאים על אותו קו בנוגע לתוצאות של הניתוח וזאת כדי שבאמת תהיינה מרוצות מהמראה החדש. כמו כן, כדאי לבדוק באיזו טכניקה המנתח מתכנן להשתמש בהכנסת השתלים, ישנם מספר חתכים באזורים שונים, שניתן לבצע לצורך הכנסת השתל ועליכן לדעת היכן המנתח מתכנן לבצע את החתך והאם הטכניקה שלו מתאימה לרצונות שלכן.

כמה עולה הגדלת חזה?

מחיר הגדלת חזה מושפע בעיקר מהפופולאריות של המנתח שבו תבחרו לעשות את ההגדלה. שימו לב שפופולאריות בעידן האינטרנט, לא תמיד מעידה על מקצועיות ועל המומחיות של המנתח בתחום ספציפי זה והתפקיד שלכן הוא למצוא את המנתח הטוב ביותר בשבילכן. את זה אפשר לעשות בעיקר על ידי שמיעת המלצות מנשים שעברו הגדלת חזה והיו מרוצות מהתהליך ומהתוצאות. המחיר של ניתוח הגדלת חזה עומד בממוצע על כ-16,000 ₪ והוא יכול להגיע גם עד 20,000 ₪. אמנם מדובר בהוצאה לא פשוטה, אבל אם החלטתן ללכת על זה אל תשכחו ללכת על הטוב ביותר, גם אם הוא עולה יותר.

מהלך ניתוח הגדלת חזה

העיקרון של ניתוח הגדלת חזה, הוא ביצוע חתך באזור מוסתר ליד השד והכנסת השתל לתוכו, כאשר לכל מנתח ומנתח יש העדפה שונה לגבי המקום שבו הוא יבצע את החתך. ישנם מנתחים שמעדיפים לבצע את החתך ליד הפטמה, כך שהצלקת מוסתרת לחלוטין. ישנם מנתחים שמבצעים את החתך בבית השחי ובאמצעות כך מונעים צלקת על השד עצמו. שיטה זו נחשבת למורכבת יותר והמנתח צריך להיות מומחה ובעל ניסיון רב כדי שהתוצאה תהיה סימטרית. שיטה פופולארית נוספת היא הכנסת השתל דרך חתך שנמצא בקפל ה"תת שדי", כך שהקפל מסתיר את הצלקת, הבעיה עם שיטה זו היא שאפשר לראות את הצלקת כאשר את שוכבת על גבך, ובעיה נוספת היא שהשתל נשען על הצלקת ולעיתים בעיקר במקרה של זיהום הוא עלול להיראות דרך הצלקת. לאחר הכנסת השתל, תופרים את החתך וחובשים את החזה בתחבושת לוחצת שתפקידה כפול: להפסיק את הדימום וגם לקבע את השתל במקום הרצוי. הניתוח מסתיים בדרך כלל לאחר 40 דקות עד שעה וחצי.

ההרדמה

ההרדמה בניתוח הגדלת שדיים היא הרדמה מלאה, על כל המשתמע מכך.

ההכנות לניתוח הגדלת חזה

ההכנה החשובה ביותר לפני ניתוח הגדלת חזה היא למצוא את המנתח הטוב ביותר עבורכם. אם אתן מעשנות, תצטרכו להפסיק לעשן לחלוטין כחודש לפני הניתוח וכמובן שאסור יהיה לכן לחזור לעשן בזמן ההחלמה מהניתוח (כחודש בערך). אם הפסקתן לעשן לתקופה כל כך ארוכה, אולי זו סיבה טובה לא לחזור לעשן בכלל. תצטרכו לפרט בפני הרופא שלכן את כל התרופות שאתן לוקחות ואודות מצבכן הבריאותי. אם אתן נוטלות אספירין או תרופות שיש בהן קומדין, תצטרכו להפסיק את נטילת התרופות כשבועיים לפני הניתוח. פלסטיקאים רבים אף יבקשו מכן לפני הניתוח להביא אישור מרופא המשפחה שלכן, אשר מעיד על מצבכן הבריאותי ושאתן יכולות לעבור ניתוח זה.

לפני הניתוח התקלחו וחפפו היטב את השיער ואת איזור הניתוח. מומלץ לאכול ארוחה קלה בלבד וחשוב להישאר אחריה בצום. כדאי לכן לקנות מראש חזיית ספורט אלסטית שנסגרת מלפנים בגודל של החזה החדש שלכן ולהגיע לניתוח בבגדים רפויים ונוחים.

החלמה לאחר ניתוח הגדלת חזה

לאחר ניתוח הגדלת חזה ישנם בדרך כלל כאבים. הכאבים משתנים בין אישה לאישה ואי אפשר להגדיר את עוצמתם. הכאבים פוחתים לאחר כ- 48 שעות, אבל נותר מעט כאב בעת הרמת הידיים מעל לגובה הכתפיים, אך כאבים אלו שוככים לאחר שבוע בערך. בתקופת ההחלמה השדיים מאוד רגישים למגע ולפעמים קורה דווקא ההיפך מכך – ישנה ירידה בתחושה כמעט לחלוטין. ההיעלמות של הרגישות או חזרת התחושה מתרחשות לאחר מספר חודשים. עם התחבושת שלאחר הניתוח תצטרכו להישאר בין 24 ל-72 שעות, תלוי בהחלטת המנתח ובשיטה שלו. בחודשים הראשונים לאחר הניתוח השדיים נפוחים וזקורים בגלל הצטברות של נוזלים סביב השתל ובצקת של העור, תופעה זו עוברת כמובן וגם הצלקות מתבהרות ולאחר שנה וחצי הן מגיעות לצורתן הסופית.

לאחר הניתוח כדאי לבצע מסאז'ים קלים של השדיים כדי להקטין את הנפיחות ולהוריד את הבצקות, המנתח יסביר לכן בדיוק כיצד לבצע מסאז'ים אלו. לעבודה ניתן לחזור לאחר שבוע ולפעילות ספורטיבית לאחר כ-3 שבועות.

סיבוכים אפשריים ורגישות לאחר הניתוח

עיוות של השד הוא הסיבוך המדאיג במיוחד בניתוח הגדלת שדיים והוא נוצר בגלל היווצרות של רקמת חיבור צלקתית, שעוטפת את הסיליקון ויוצרת סביבו מעין קופסה, היוצרת תחושה של התקשות ולפעמים היא אפילו יכולה לקרוע את השתל. סיבוך נוסף הוא חוסר סימטריה בין השדיים שנובע ממיקום לא שווה של הסיליקון ואז נוצר מצב ששד אחד נראה גבוה יותר מהשני. כמו כן ישנו חשש מזיהום עקב הכנסת גוף זר, דימום פנימי, קרע של הסיליקון ותופעות לוואי כגון: חוסר תחושה, שדיים קשים, הרגשת כבדות  ושרירים כואבים. פירוט על הסיבוכים ודרכי הטיפול בהם ועל תופעות הלוואי ומתי הן חולפות תוכלו לקרוא במאמר שלנו – "סיבוכים, תופעות לוואי והחלמה".